צוואות וירושות - עורך דין אביתר רגר

צוואה וירושה

/צוואה הינו מסמך משפטי המבוסס על חוק הירושה, תשכ"ה-1965, אשר מטרתו הינה הסדרת טיפול ברכושו של האדם לאחר מותו.

המצווה בצוואה, מורה בדרך חוקית [בדרך כלל ועל פי רוב – בכתב] את זהות היורשים ואת אופן החלוקה של עזבונו בהתאם לרצונו ועל פי ראות עיניו.

מעבר לדרישות הפורמליות שבחוק הירושה, אשר אותן חייבים לקיים, החוק אינו מגביל את המצווה כיצד לנסח את הצוואה. על כן, הצוואה יכולה להכיל הוראות מפורטות ותנאים ספציפיים לביצוע החלוקה, או, לחלופין, לציין הנחיות כלליות בלבד.
הצוואה יכולה להתייחס לכל סוגי הרכוש שיהיו ברשותו של האדם המצווה במותו, ובכלל זה, רכוש מיטלטלין, כספים, מקרקעין, מניות, אופציות, וכל זכות אחרת שאינה זכות אישית [כמו למשל זכות חברות במועדון].
במקרה והנפטר ערך מספר צוואות בחייו, צוואתו האחרונה, בתנאי שנערכה כחוק, הינה הצוואה שעל פיה תתבצע החלוקה.

זקוקים לסיוע בעריכת צוואה? משרדנו המתמחה בדיני ירושה, יעניק לכם את מלוא התמיכה המקצועית על מנת לבצע את ההליך באופן יעיל ומקצועי, תוך כדי שמירה על טובתכם האישית והגנה על זכויותיכם.
לייעוץ וליווי משפטי בתחום עריכת צוואות, התנגדות לקיום צוואה וסכסוכי ירושה, צרו אתנו קשר.

לחצו כאן לשאלות ותשובות נפוצות בנושא צוואות וירושות.

/ צוואות וירושות

עריכת צוואה הדדית נעשית כאשר בני הזוג מעוניינים להוריש את רכושם תחילה אחד לשני, ולאחר פטירתם של שניהם – לצדדים שלישיים. צוואה הדדית מהווה הסכם בעל תוקף משפטי אשר מטרתו – למנוע מכל אחד מבני הזוג לשנות (או לבטל) את הצוואה ללא רשות של בן הזוג השני.

חוק הירושה כשת"ה -1965, מגדיר ארבעה סוגי צוואה בעלי תוקף משפטי: צוואה בכתב יד הנערכת ונחתמת בכתב ידו של המצווה וכוללת תאריך עריכת הצוואה, גם הוא נכתב בכתב ידו של המצווה, צוואה בעדים, אשר נערכת בנוכחות של שני עדים זרים ונושאת את חתימתם, צוואה בפני רשות אשר נערכת בעל פה בפני נציגי מערכת המשפט או לחלופין נכתבת בכתב ומוגשת אל הערכאות המשפטיות וצוואה בעל פה, המיועדת לאדם המצוי על סף מותו.

מחפשים עורך דין לענייני ירושה? לאחר פטירה של בן משפחה או קרוב מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בענייני ירושה, על מנת לבקש צו ירושה. היכנסו לכל מה שצריך לדעת

איך מגישים בקשה לצו ירושה? מה תשלום האגרות? ומדוע כדאי להיעזר בעורך דין מומחה בתחום צוואות וירושות. היכנסו למדריך המלא

צור קשר

/ זמינות מיידיתפרטי התקשרות

רחוב הארבעה 10 תל אביב, מיקוד 6473910
משרד: 077-9967722
פקס: 03-6095351
מפת הגעה