אפוטרופוס רגר את רגר

אפוטרופוס

/אפוטרופוס משמש כאחראי על אדם שאינו כשיר לטפל בענייניו האישיים ו/או הפיננסיים באופן עצמאי

אפוטרופוס ימונה לכל אדם שאינו מסוגל לדאוג לענייניו בשל מצבו הנפשי, המנטלי או הפיזי (החסוי), כך על פי חוק הכשירות המשפטית ואפוטרופסות. תפקידו של האפוטרופוס הינו לסייע לחסוי בכל עניין ועניין, לפקח על שגרת חייו, לדאוג לרווחתו ולהגן על זכויותיו. מינוי האפוטרופוס מתבצע על ידי בית המשפט, בעקבות הפניה של הגורמים המעורבים בחיי החסוי. לאפוטרופוס – שני תחומי אחריות מרכזיים: אחריות על התחומים האישיים והרפואיים בחיי החסוי (אפוטרופוס לענייני הגוף) וניהול עניינים כספיים של החסוי (אפוטרופוס לענייני הרכוש). הפעילות של האפוטרופוס מפוקחת על ידי משרד האפוטרופוס הכללי.

זקוקים לייפוי כוח נוטריוני או שוקלים לערוך ייפוי כוח מתמשך? עו"ד – נוטריון אביתר רגר, המתמחה בעריכת מסמכי ייפוי כוח ובעל תעודת הסמכה בייפוי כוח מתמשך, ישמח להעניק לכם שירות מקצועי מקיף בהתאם לצרכיכם ובקשותיכם האינדיבידואליים.

צרו איתנו קשר עוד היום: 077-9967722 או השאירו פרטים בטופס המצורף

צור קשר

/ זמינות מיידית


/ אפוטרופוס

מינוי האפוטרופוס לחסוי הינו הליך משפטי רשמי המתבצע על ידי בית המשפט לעניי המשפחה, בעקבות הבקשה של הגורמים המעורבים בחיי החסוי, כגון קרובי משפחה, עובדים סוציאליים או מוסדות רפואיים. המינוי מתקבל בהתאם לנסיבות חיי החסוי ועל סמך חוות דעת של הגורמים המטפלים בעניינו.

אפוטרופוס לגוף אחראי על רווחתו של החסוי הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. על כך, תפקידו של האפוטרופוס הינו לפקח על כל ההיבטים בשגרת החיים של החסוי, כגון: תנאי מגוריו, מעורבות בחיי הקהילה, איכות הטיפולים הסיעודיים והרפואיים, מתן מענה לצרכיו הפיזיים ועוד.

אפוטרופוס לענייני רכוש אחראי על כל ההיבטים הכלכליים בחיי החסוי. עליו לדאוג לכך שהצרכים של החסוי מסופקים באופן מלא ושחייו מתנהלים באופן מכובד וראוי. האפוטרופוס לרכוש מנהל תקציב היוצא מכספו של החסוי, ממנו משולמות כל ההוצאות של החסוי.

תפקידו של אפוטרופוס לענייני הגוף והרכוש מקיף למעשה את כל ההיבטים בחייו של החסוי, הן מבחינה פיזית ונפשית ווהן מבחינה כלכלית. כך, על האפוטרופוס לדאוג לרווחתו החסוי, לפקח על שגרת חייו, לנהל תקציב עבור הוצאותיו ולהסדיר את כל ההתחייבויותיו הכלכליות.

הליך אפוטרופסות לקשישים סיעודיים ו/או תשושי נפש מיועד להסדרת כל ההיבטים בחייו של הקשיש אשר אינו מסוגל לדאוג לענייניו האישיים והכלכליים, בשל המחלה אשר פוגעת בתפקוד מנטלי כגון אלצהיימר או דמנציה, או בעקבות תהליכי הזדקנות טבעיים. מינוי האפוטרופוס לקשיש מתבצע על ידי בית המשפט, כאשר לרוב ישמש/ו קרוב/י משפחתו של הקשיש בתור האפוטרופוס/ים.

/תפקידו של האגף האפוטרופוס הכללי, אשר פועל במסגרת משרד המשפטים, הינו הסדרה של תהליך מינוי האפוטרופוסים באמצעות בית המשפט ופיקוח על עבודתם, בהתאם לתקנות חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות.

מסמך הוראות מקדימות הוא אחד הכלים, אשר השימוש בו נדרש כאשר מוצתה כל דרך אחרת והמוצא האחרון הוא מינוי אפוטרופוס על אדם.

צור קשר

/ זמינות מיידית


פרטי התקשרות

שד' שאול המלך 35 תל-אביב / ת.ד. 33095 מיקוד 6133002
משרד: 077-9967722
פקס: 03-6095351
מפת הגעה