ריטיינר עורך דין – היתרון כפול

/ ייעוץ וליווי משפטי שוטף

המשמעות של שירותי ריטיינר עורך דין, היא שהלקוח מחזיק בזכות לקבל שירותים משפטיים על בסיס קבוע ומתמשך ותמורת תעריף שהוסכם עליו מראש.

לקוח הנדרש לשירותים משפטיים שוטפים, בין אם ריטיינר לעסקים, ובין אם ייעוץ וליווי משפטי שוטף, יכול לסמוך על כך שעו"ד שהוא בחר יעמוד לרשותו לפי דרישה. ההתקשרות היא עסקה משתלמת לשני הצדדים, והיא מצויה לרוב במסגרת ליווי משפטי שוטף לעסקים.

במקום להעסיק יועץ משפטי פנימי בעלויות מעסיק לא מבוטלות, תוך ויתור על גמישות של המעסיק, הוא יכול בעלות נמוכה יותר, ליהנות משירותים משפטיים של עורך דין וותיק ומנוסה יותר, שאינו צובר אצלו זכויות הנובעות מקשר של עבודה.

עסק מודרני ודינמי נתקל בצרכים משפטיים בתדירות הולכת וגוברת, והוא נזקק לשירותים משפטיים של עורך דין. ליווי משפטי רציף במסגרת ריטיינר משפטי שוטף מעניק סיוע משפטי טוב יותר, ונושא עימו יתרונות רבים לשני הצדדים.

הלקוח פטור מחיפוש עורך דין לכל עניין בעל זיקה משפטית, הוא יודע מראש מה החשיפה הכספית שלו עבור שירותים אלו, ואילו עורך הדין יכול להתפנות לביצוע עבודה משפטית בלי לכלות זמן על ניהול משא ומתן על שכרו, ובלי להידרש להקדיש זמן ומשאבים לשיווק.

עו"ד ריטיינר לומד להכיר את עסקו של הלקוח באופן היקפי, והוא נושא מחזיק זיכרון ארגוני המאפשר לו לטפל בלקוח טוב יותר. מנגד, הלקוח מתפנה מן הצורך להשקיע זמן בעדכון עובדתי ממושך של עורך הדין.

ריטיינר עורך דין מאפשר קרבה והיכרות בין הצדדים, וזה מעניק לשניהם יתרונות בולטים.

שירותי ריטיינר – תחזוקה ולא רק הצלה ותיקון

במקרים רבים, בקשר שבין לקוח לעורך דין יש דמיון רב והקבלה לקשר שבין מטופל ורופא. רוב המטופלים הולכים לרופא רק כאשר הם כבר במצב המחייב טיפול וריפוי של בעיה קיימת. מטופל נבון אינו ממתין להגעתה של בעיה/מחלה חלילה.

המטופל הנבון דואג לתעד בתיק רפואי את כל ההיסטוריה הרפואית שלו, לרבות צילומים, מרכז את ענייניו הרפואיים אצל רופא משפחה שנבחר בקפידה, טורח להתחסן, וטורח לבצע רפואה מונעת ומשמרת.

כך בדיוק אצל ריטיינר משפטי שוטף. לקוח נבון אינו ממתין להבשלתה של בעיה משפטית לכדי משבר.

הוא מדווח מיד על כל תחילת עניין משפטי לעורך הדין, מתעד את כל המסמכים הרלוונטיים בזמן אמיתי (ובעידן שלנו זה כולל תכתובות ווטסאפ ותקשורת באמצעות הודעות טקסט, וכן הקלטות וצילום), ומתייעץ באופן שוטף עם עורך דין ריטיינר כדי למזער סיכונים ולנהל אותם נכון ובמועד.

הריטיינר הוא עסקה של חיסון משפטי, והוא מאפשר לתחזק את עסקו של הלקוח בדרך שתצמצם נזקים ותמנע הליכים משפטיים מיותרים וחשיפה משפטית מיותרת שקורית בשל טעויות הנובעות מאי ידיעת החוק על ידי הלקוח.

למשל – לקוח שבעסקו התבצעו הדרכות אודות מניעת הטרדה מינית, ונקט אמצעים שהחוק דורש, מקטין את חשיפתו המשפטית. כך גם לקוח שמתייעץ עם עו"ד לפני שהוא מפטר עובד, ולא אחרי. כך יידע הלקוח איך לנהל שימוע לפני פיטורין ואיך לא לפגוע בעובד בדרך שהדין אוסר.

ובכלל, על אדם להקפיד בבחירת רופא, עורך דין ורואה חשבון. אז קחו לכם ריטיינר לעסקים, עו"ד שאתם בחרתם.

מה היתרונות בהתקשרות ריטיינר עם עורך דין?

 • ודאות הלקוח באשר לליווי שהוא מקבל – שקט נפשי.
 • ודאות כלכלית של הלקוח באשר להוצאותיו המשפטיות. הלקוח משלם מה שהוא יכול להרשות לעצמו. שעון העצר לחיוב שעתי – נעצר!
 • התאמה תפורה של צרכי העסק ליכולות של עורך דין – ליווי משפטי צמוד.
 • כיסוי ביטוחי רציף של פוליסת ביטוח אחריות מקצועית של עורך הדין.
 • אפשרות לקבל שירותים משפטיים מעורך דין וותיק ומנוסה בעלויות נמוכות יחסית.
 • הימנעות מהעסקת עורך דין שכיר בעסק, אשר במרבית המקרים יהיה עורך דין צעיר ובלתי מנוסה נוכח הרצון לעמוד במגבלות תקציב שכר.
 • תחזוקה משפטית ולא רק טיפול במשברים.
 • חופש לפנות לעורך הדין בתקופת הריטיינר בלי לעשות חשבון כלכלי. מקטין את החשיפה!
 • היכרות הוליסטית של עורך הדין עם העסק.
 • זמן קצר יותר מעת שעולה הצורך בייעוץ משפטי ועד לתחילת טיפול.
 • בטחון שהטיפול המשפטי יהיה יעיל ואפקטיבי נוכח אינטרס של עורך הדין לסיים במהירות ולא לחייב על זמן מיותר.
 • קרבה והיכרות אישית בין נותן השירות המשפטי ובין הלקוח – קשר ארוך טווח.

משרדנו עומד לרשותכם בכל שאלה ועניין. נשמח לסייע לכם במתן פתרונות משפטיים המותאמים באופן אישי לצרכיכם ולדרישותיכם.

לחצו לשיחה צרו קשר

  צור קשר

  / זמינות מיידית