מהו ליטיגטור?

/ וכיצד לדעת באיזה עורך דין לבחור?

תחום הליטיגציה אינו מוכר לכולם, ורבים סבורים שכל אדם שלמד את מקצוע המשפטים והוסמך כעורך דין יכול לשמש כליטיגטור. מהו ליטיגטור, מה תחום עיסוקו ואיך תדעו במי לבחור כשעולה הצורך?

מהי ליטיגציה?

יש המכנים מקצוע זה כ"מקצוע הטיעון", מאחר והוא עוסק בהתדיינות והצגת טיעונים בבית המשפט. ליטיגציה עוסקת בהתדיינות בתחום המשפט הפלילי והאזרחי, כשהאחרונה כוללת גם את התחום המסחרי.

בניגוד למדינות אחרות, בהן יש אבחנה ברורה בין עורכי דין שתפקידם לספק ייעוץ משפטי ובחינת מסמכים משפטיים שונים, לבין עורכי דין שמייצגים בבית המשפט, בישראל כל עורך דין רשאי לבצע את שני התפקידים. הואיל וליטיגציה דורשת יכולת אישית שאין לכל אחד, בקיאות, התמחות וניסיון בתחום, לא כל עורך דין באמת יכול וראוי לייצג בבית המשפט ולנהל תיק ליטיגציה בהצלחה.

מה זה ליטיגטור?

ליטיגטור הוא עורך דין שיש לו את היכולת לעמוד בבית המשפט ולהציג את טענותיו באופן הרהוט והטוב ביותר כדי להגשים את האינטרסים של הלקוח שלו, בין אם הלקוח הוא תובע, או נתבע. זהו תפקיד שדורש יכולות רבות, בנוסף להיכרות עם מערכת החוק והמשפט.

ייצוג הלקוח בבית המשפט הוא בעל אופי ודינמיקה שונים מאשר ניסוח חוזה או ייעוץ במשרדו של עורך הדין. במהלך הדיון נדרש הליטיגטור להית מהיר מחשבה ותגובה, קשוב לכל המתרחש, ולהצליח לשכנע את השופט בצדקת טענותיו, ניתוח המצב בבית המשפט הוא שקלול מתמיד של הנסיבות ותוחלת התיק. כדי להצליח בכך, נדרשת יכולת מוכחת וניסיון.

מעבר להבנה והיכרות עם התחום המשפטי, נדרשת מהליטיגטור שליטה באמנות הדיבור וההתדיינות, הבנה מדוקדקת ומדוייקת של התיק, עד לפרט הקטן ביותר, שיכול להיות מהותי במהלך ההתדיינות, כושר טיעון ושכנוע ואפילו קריאת שפת הגוף של הנוכחים בדיון.

איך לבחור ליטיגטור?

לא כל עורך דין שלמד משפטים יכול לייצג את הלקוח בבית המשפט. זהו תחום נרכש שדורש נסיון מעשי בפועל, ומעבר להיכרות עם פסקי הדין, עם תקדימים ותחומים משפטיים נוספים, נדרשת הכשרה באמנות הדיון ואמנות הטיעון, המו"מ, הדיבייט ועוד. עורך דין צעיר, מקצועי כל שיהיה, שאין לו ניסיון ממשי בייצוג בבית המשפט, לא יתאים לכם.

כשאתם בוחרים ליטיגטור וודאו מה ניסיונו בייצוג בבית המשפט, ובמיוחד בתחום הרלוונטי לכם.

משרד עורך דין רגר מספק שירותים משפטיים בתחום האזרחי, כולל ליטיגציה. יש לנו את הנסיון, היכולת והכלים המקצועיים לייצג את לקוחותינו בהצלחה רבה, תוך שליטה והיכרות רבת שנים עם עולם המשפט ונסיון רב בליטיגציה. צרו עמנו קשר עוד היום.


אולי יעניין אותך גם:

עורך דין ליטיגציה

איך נכון לטפל בתביעה אזרחית או מסחרית, ומתי צריך לפנות לעורך דין?

לחצו כאן >

תביעה אזרחית: המדריך המלא

כל השלבים בתביעה אזרחית: מה לעשות אם נתבעתם?

לחצו כאן >

ייצוג משפטי בתביעה אזרחית

איך תבחרו עו״ד לתביעות אזרחיות? כל השלבים לתוצאות הטובות ביותר

לחצו כאן >
לחצו לשיחה צרו קשר

    צור קשר

    / זמינות מיידית