כניסה לתוקף של ייפוי כוח מתמשך - רגר את רגר

כיצד ייפוי כוח מתמשך נכנס לתוקף

/ תנאי כניסה לתוקף של ייפוי כוח מתמשך

מעוניינים להתחיל בהליך של ייפוי כוח מתמשך ולא בטוחים מאיפה להתחיל, כיצד הוא מתבצע, וחשוב מכך, מתי בדיוק נכנס ייפוי הכוח המתמשך לתוקף? לפניכם הסבר על ביצוע ההליך, שלב אחר שלב, מרגע החתימה ועד לכניסתו לתוקף.

כניסתו לתוקף של ייפוי כוח מתמשך תתבצע אך ורק כאשר מייפה הכוח יאבד יכולת להבין, כלומר, לאחר שהאדם שנתן את ייפוי הכוח המתמשך חדל להיות מסוגל להבין בעניין אישי, רפואי או רכושי באופן שמונע ממנו גם להבין וגם לקבל החלטות עבור עצמו בעניינים אלה.

שלבים בהכנת ייפוי כוח מתמשך ואישורו

התנאים לכניסתו לתוקף של הליך ייפוי כוח מתמשך מוסדרים בתקנות של חוק הכשרות המשפטית.

תחילה, ולאחר חתימתו של ייפוי הכוח על ידי הממנה, חתימתו הדגיטלית, ושיגורו במערכת האפוטרופסות אונליין, יתקבל אישור אודות תקינות הליך ההגשה, באמצעות הודעת אישור הנשלחת במייל אל מייפה הכוח ואל משרדו של עורך הדין אשר טיפל בהליך החתימה.

מסירת העותק המקורי של ייפוי הכוח המתמשך מתבצעת לאחר מכן בתוך 14 יום על ידי משרדנו בדואר רשום כנדרש על פי החוק. ללא הפקדת העותק המקורי של ייפוי כוח מתמשך הוא לא ייכנס לתוקף!

לאחר תהליך בדיקה באפוטרופוס הכללי, יתקבל אישור במייל כי ההפקדה בוצעה כדין, ויישלח ייפוי הכוח כשהוא חתום בחותמת דיגיטלית של האפוטרופוס הכללי בכל עמוד.

מרגע זה, עומד יפוי הכוח ערוך ומוכן ליום פקודה – בתקווה שיום כזה לא יבוא. ואולם אם מגיע היום בו יש צורך להכניס את יפוי הכוח המתמשך לתוקף, יינקטו הפעולות שלהלן.

פעולות נדרשות כדי להכניס את ייפוי הכוח המתמשך לתוקף

אם נקבע בחוות דעת מומחה רפואי שנמסרה למיופה הכוח כי הממנה אינו מסוגל להבין בדבר ("מסוגל להבין בדבר"= מי שמסוגל להבין בעניין מסוים ולקבל החלטות בקשר אליו).

על מיופה הכוח למלא טופס הצהרה על כניסה לתוקף של ייפוי כוח מתמשך ולפעול כדלקמן:

  • לחתום על טופס הצהרה על כניסה לתוקף של ייפוי כוח מתמשך.
  • לשלוח לאפוטרופוס הכללי הצהרה על כניסה לתוקף באופן מקוון דרך אתר האינטרנט.
  • באם מדובר ביפוי כוח שבו מיופה הכוח לא עדכן את פרטיו מראש לצורך ביצוע פעולות מרחוק, יהיה עליו להגיע למשרד האפוטרופוס הכללי במחוז הרלוונטי ולהגיש את טופס ההצהרה החתום, וכן מסמכים נוספים אם הממנה הורה על כך בטופס בייפוי הכוח המתמשך.
  • במשרד האפוטרופוס יש להזדהות עם תעודת זהות. אם מונו מספר מיופי כוח, על כולם להגיע למשרד האפוטרופוס, או שמי שמתייצב יציג אסמכתא בכתב לפיה הוא הודיע לשאר מיופי הכוח על פעולת ההכנסה לתוקף.
  • לאחר בדיקת המסמכים, יפיק האפוטרופוס הכללי למיופה הכוח אישור כניסה לתוקף של ייפוי כוח מתמשך.

זמני קבלת הקהל במשרדי האפוטרופוס הכללי הם: בימים א', ב', ד', ה' בשעות 08:30 עד 12:30.

כתובות המשרדים המחוזיים של האפוטרופוס הכללי הינן:

  • ירושלים: רח' כנפי נשרים 15, בית התאומים, קומה 4, גבעת שאול, ירושלים.
  • תל אביב והמרכז: רח' השלושה 2, קומות ב'-ג' תל אביב – יפו.
  • מחוז באר שבע והדרום: רחוב התקווה 4, באר שבע.
  • מחוז חיפה והצפון: שד פלי"ם 15א', קרית הממשלה, חיפה.

משרדנו עומד לרשותכם בכל שאלה ועניין בנוגע לייפוי כוח מתמשך. יש לנו את ההסמכה לעריכת ייפוי כוח מתמשך, כנדרש בחוק. אנו מלווים את התהליך מתחילת הדרך, כולל מתן הסברים וייעוץ על סעיפי מתן ייפוי כוח מתמשך, בדיקת תקינות הניסוח ועריכתו, ומתן פתרונות משפטיים המותאמים באופן אישי לצרכיכם ולדרישותיכם.

צרו עמנו קשר ונשמח ללוות אתכם, ולספק את כל המידע הנדרש לביצוע תקין של ההליך.

צור קשר

/ זמינות מיידית



פרטי התקשרות

רחוב הארבעה 10 תל אביב, מיקוד 6473910
משרד: 077-9967722
פקס: 03-6095351
מפת הגעה