ייפוי כוח בלתי חוזר

/ ביצוע עסקאות מקרקעין דורש חתימה על מסמך ייפוי כוח בלתי חוזר, שיסדיר את זכויות הבעלים החדש על הנכס

על פי החוק, כל אדם בוגר ודעתו צלולה יכול למנות נציג מטעמו אשר יבצע פעולה משפטית מסוימת כלפי הצד השלישי בשמו. במילים אחרות, לפי חוק השליחות – כל פעולה משפטית, למעט המקרים בהם החוק דורש אחריות אישית, יכולה להוות נושא השליחות.

המטרה של ייפוי כוח בלתי חוזר היא להבטיח את הזכויות של מי שעבורו יבוצעו פעולות משפטיות על פיו (המקבל), בניגוד לרוב סוגי ייפוי הכוח האחרים, אשר נועדו לשמירה על הזכויות של מייפה כוח דווקא.

ייפוי כוח בלתי חוזר – מטרות השימוש

בניגוד למסמך ייפוי כוח סטנדרטי, הניתן לביטול על ידי מייפה הכוח במועד פקיעתו או לפני כן, ייפוי כוח בלתי חוזר, כפי שרומז שמו, אינו מוגבל בזמן ואינו ניתן לביטול, אלא אם המקבל עצמו יסכים לכך, או על ידי הוראות בית המשפט.

על פי חוק השליחות, תוקפו של ייפוי כוח רגיל מתבטל אם מייפה הכוח נפטר, או דעתו אינו צלולה עוד (פרט לסוגי ייפוי כוח אשר נועדו למטרות מיוחדות, כגון ייפוי כוח מתמשך). אולם, תוקפו של ייפוי כוח בלתי חוזר, כאשר נעשה לצורך העברת הבעלות על נכס בעסקאות מקרקעין אינו מושפע ממוות או הדרדרות במצבו הנפשי או הפיזי של מייפה הכוח.

תוקפו של ייפוי כוח בלתי חוזר

השימוש בייפוי כוח בלתי חוזר נעשה להשלמת עסקאות מכר ורכישת מקרקעין. ייפוי כוח בלתי חוזר הינו התנאי ההכרחי לשמירת זכויותיו של רוכש הזכות עד לרישום הנכס על שמו בפנקסי המקרקעין – טאבו.

במקרה זה, ייפוי כוח בלתי חוזר מעביר את הבעלות על הנכס מהמוכר אל הרוכש, גם אם חלילה נפטר המוכר לאחר החתימה על חוזה המכר ולפני השלמת רישום הבעלות על שם הקונה.

אימות החתימה של ייפוי כוח בלתי חוזר

כאשר מייפה הכוח ממנה עורכי דין אשר יבצעו את הפעולות המשפטיות, אין דרישה באימות חתימה נוטריוני. כל שנדרש הוא שאחד מעורכי הדין מיופי הכוח יאמת את חתימת מיפה הכוח.

ביטול ייפוי כוח בלתי חוזר

כאמור, ייפוי כוח בלתי חוזר אינו ניתן לביטול בנסיבות הרגילות. רק בית המשפט מוסמך להורות על בטלות ייפוי כוח בלתי חוזר.

אי חתימה על ייפוי כוח בלתי חוזר בעת עסקת מקרקעין, נחשב לרשלנות מקצועית מצד עורכי הדין של הקונה.

לליווי מלא בתהליך החתימה על ייפוי כוח, צרו איתי קשר עוד היום: 077-9967722. משרדנו עומד לרשותכם בכל שאלה ועניין בנוגע לייפוי כוח בלתי חוזר. נשמח לסייע לכם במתן פתרונות משפטיים המותאמים באופן אישי לצרכיכם ולדרישותיכם.


אולי יעניין אותך גם:

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך מחליף תהליך ארוך ויקר של מינוי אפוטרופוס ומעניק לכם שקט משפחתי ואישי. כך תוכלו לתכנן את העתיד שלכם – כבר היום!

לחצו כאן >

כמה עולה ייפוי כוח מתמשך?

מה המחיר של ייפוי כוח מתמשך? ומהם הגורמים המשפיעים על המחיר?

לחצו כאן >

הכנסה לתוקף של ייפוי כוח מתמשך

כל השלבים הנדרשים לכניסתו לתוקף של ייפוי כוח מתמשך: מדריך שלב אחר שלב

לחצו כאן >
לחצו לשיחה צרו קשר

    צור קשר

    / זמינות מיידית