ליטיגציה אזרחית

/ ייצוג משפטי בתביעות אזרחיות

רבים מאיתנו שמעו בסיטואציה כזו או אחרת את המונח "ליטיגטור" או "ליטיגציה". מה זה בדיוק ליטיגציה אזרחית, במה היא עוסקת וכיצד תבחרו עורך דין בתחום זה?

ליטיגטור הוא עורך דין עם התמחות בייצוג והופעה בבתי המשפט. ליטיגטור הוא הדמות שתופיע בבית המשפט (בניגוד לעו"ד לענייני מס או חוזים, ואחרים, שאינם נדרשים לטעון בבית המשפט). הוא זה שיטען בפני השופט, וינהל את האסטרטגיה והטקטיקה של ניהול התיק והתאמתו לערכאה הרלוונטית. ייצוג הולם בבית המשפט הוא עולם ומלואו של שיקולים ופעולות. עורך דין טוב יוכל לא רק להביא אותכם לתוצאה הטובה ביותר, אלא יידע גם בתיק אבוד מתי להמליץ לכם להתפשר.

ליטיגציה היא התדיינות בבית המשפט, שמתקיימת בין התביעה וההגנה, ובין השופט והליטיגטור. ליטיגציה אזרחית עוסקת במשפטים בתחומים אזרחיים כמו דיני עבודה, רשלנות, נזיקין, זכויות יוצרים, דיני צוואה וירושה, דיני משפחה וגירושין, ירושה וצוואה, ותחומים נוספים, כולל תביעות ייצוגיות.

ליטיגטור לא עובד רק בייצוג בבית המשפט. למעשה, עבודתו מתחילה עוד קודם לכן, וכוללת איסוף מידע וראיות הקשורות לתיק, הכנת אסטרטגיות פעולה, איסוף מידע רלוונטי מעדים ותכנון הצגת החומר בבית המשפט, כך שיוכלו לסייע לו במהלך ההתדיינות. עליו להיות מוכן, להבין את הלך הרוח של הצד השני ולהשאר ערני לתגובות כדי להגיב במהירות ובענייניות.

חשוב להדגיש שכל ליטיגטור הוא עורך דין, אולם לא כל עורך דין הוא ליטיגטור. מעבר להבנה המקצועית והיכולת לייצג בתיקים מורכבים בבית המשפט, נדרשת היכרות עם התחום הרלוונטי, והבנת "כללי המשחק" בזמן ההתדיינות והמשפט.

תפקיד הליטיגטור, שהוא עורך דין שמתמחה בליטיגציה, הינו לשכנע את בית המשפט, או הערכאה המשפטית, בצדקת לקוחותיו.

איך תבחרו עו"ד ליטיגציה אזרחית או תביעות אזרחיות?

  • ודאו מהו תחום ההתמחות של הליטיגטור ועד כמה הוא מנוסה בתחום הרלוונטי לכם. מה בדיוק כולל נסיונו בתחום, היכן למד ומה עשה מהעת שסיים את לימודיו ועד עתה.
  • בדקו את אחוזי ההצלחה של הליטיגטור, בכמה תיקים זכה ובאיזה תחום, ואם אפשר, בקשו גם המלצות. בקשו להבין מהממליצים האם מדובר באדם אמין, מסור, יסודי וחרוץ, שבקיא בדינים ובפסיקה, האם יש לו יכולת לנסח ואף להתמודד עם הסכמים, עם כתבי טענות וכדומה, והאם יש בו את הכישורים הנדרשים לשכנע את בית המשפט בצדקת לקוחותיו.
  • יצוין כי עבודת הליטיגטור היא מורכבת ומאתגרת ואינה כוללת רק התדיינות בבית המשפט. עליו להיות מנוסה בכתיבת הטיעונים, ויכולת להציג אותם, בין אם בכתב, ובין אם בעל פה.

מדבר בשמי ובשם קרובי משפחתי שמקבלים שירות ברמה גבוהה: מקצועי – אנושי – אישי, מצוות עורכי הדין דפנה ואביתר רגר. לכל פנייתנו בכל שעה אנו מקבלים תגובה מידית ועניינית, עמם אנו מרגישים מוגנים ובטוחים מכוון ששומרי החוק האמתיים עומדים אחרינו.

א.ז.

אני מבקשת להביע את הערכתי כמנכ"ל עמותת "איכות בשיקום" לעבודתנו המשותפת רבת השנים. סבלנותכם ונכונותכם ללמד ולהרבות ידע, כמו גם העבודה לאור ערכים של מנהל תקין, יושרה והגינות – מאפשרים להמשיך ולקדם את מטרות העמותה לטובת נפגעי נפש ובני משפחותם.

עבודתכם נעשית ברמה מקצועית ומשביעת רצון תוך הפגנת ידע רב בתחום העסקת עובדים, מכרזים ועוד. דבר המאפשר לנו לקבל החלטות מושכלות ובזמן אמת ככל שניתן.

א.ר.

לעו"ד אביתר רגר שלום רב,

בהמשך להתנהלותך עם אימי, י.ו. וטיפולך בבקשתה לייפוי כח מתמשך למן ההתחלה ועד סוף התהליך. על פי בקשתה של אימי ואנוכי גם כן, מבקשים אנו להודות לך בהערכה רבה על התנהלותך, שאינה מובנת מאליה. על הבקיאות, ההגינות, החוכמה והמיומנות המקצועית המובהקת. ועם זאת היחס האנושי והסבלנות הנדירה (הינך ״מענטש״…).

בתודה ובברכה וישר כוח,
י.ו., ר.ו.

בשנים האחרונות זכיתי ליהנות, מספר פעמים, משירותיהם המשפטיים של עורכי הדין דפנה ואביתר רגר, בין היתר בליטגציה, לווי עסקאות נדל"ן ויעוץ בדיני עבודה. אביתר ודפנה הנם עורכי דין מקצועיים ביותר שמעניקים ללקוח שירות מקצועי מדרגה ראשונה עם יחס אישי מיוחד.

רציתי להודות למשרד רגר את רגר על השירות האדיב, הזמינות, התגובה המידית והעניינית, ההמלצות, העצות, על הרצון ללמד ולהסביר ובמיוחד על הידע המקצועי שאיפשר לנו להיות בטוחים שאנחנו מיוצגים בביטחה לאורך כל העסקה. תודה רבה!

אל תתפשרו על עורך הדין שלכם

אם אתם עומדים בפני תביעה אזרחית, או לחילופין הגנה מפני תביעה שהוגשה נגדכם, ורוצים להגיע לתוצאות הטובות ביותר, שהן הרות גורל לעתידכם האישי, הכלכלי, הבינאישי וכדומה, חשוב לעשות עבודת הכנה ולמצוא את הליטיגטור המתאים ביותר לעניינכם.

עורך דין אביתר רגר, מנוסה בליטיגציה אזרחית ומסחרית, עם מוניטין של שנים רבות בליווי וייצוג משפטי, מזמין אתכם לפגישת ייעוץ והיכרות, כדי למצוא את הפתרונות המשפטיים הטובים ביותר עבורכם. הפתרונות מותאמים אישית לצרכיכם, ועם הבנה עמוקה, ידע והיכרות עם תחום הליטיגציה ועם אחוזי הצלחה גבוהים.

לחצו לשיחה צרו קשר

    צור קשר

    / זמינות מיידית