ליטיגציה אזרחית - עורך דין רגר את רגר

ליטיגציה אזרחית

/ ליטיגציה אזרחית - ייצוג משפטי בתביעות אזרחיות

רבים מאיתנו שמעו בסיטואציה כזו או אחרת את המונח "ליטיגטור" או "ליטיגציה". מה זו בדיוק ליטיגציה אזרחית, במה היא עוסקת וכיצד תבחרו עורך דין בתחום זה?

מה זו ליטיגציה אזרחית?

ליטיגטור הוא עורך דין עם התמחות בייצוג והופעה בבתי המשפט. ליטיגטור הוא הדמות שתופיע בבית המשפט (בניגוד לעו"ד לענייני מס או חוזים, ואחרים, שאינם נדרשים לטעון בבית המשפט). הוא זה שיטען בפני השופט, וינהל את האסטרטגיה והטקטיקה של ניהול התיק והתאמתו לערכאה הרלוונטית. ייצוג הולם בבית המשפט הוא עולם ומלואו של שיקולים ופעולות. עורך דין טוב יוכל לא רק להביא אותכם לתוצאה הטובה ביותר, אלא יידע גם בתיק אבוד מתי להמליץ לכם להתפשר.

ליטיגציה היא התדיינות בבית המשפט, שמתקיימת בין התביעה וההגנה, ובין השופט והליטיגטור. ליטיגציה אזרחית עוסקת במשפטים בתחומים אזרחיים כמו דיני עבודה, רשלנות, נזיקין, זכויות יוצרים, דיני צוואה וירושה, דיני משפחה וגירושין, ירושה וצוואה, ותחומים נוספים, כולל תביעות ייצוגיות.

ליטיגטור לא עובד רק בייצוג בבית המשפט. למעשה, עבודתו מתחילה עוד קודם לכן, וכוללת איסוף מידע וראיות הקשורות לתיק, הכנת אסטרטגיות פעולה, איסוף מידע רלוונטי מעדים ותכנון הצגת החומר בבית המשפט, כך שיוכלו לסייע לו במהלך ההתדיינות. עליו להיות מוכן, להבין את הלך הרוח של הצד השני ולהשאר ערני לתגובות כדי להגיב במהירות ובענייניות.

חשוב להדגיש שכל ליטיגטור הוא עורך דין, אולם לא כל עורך דין הוא ליטיגטור. מעבר להבנה המקצועית והיכולת לייצג בתיקים מורכבים בבית המשפט, נדרשת היכרות עם התחום הרלוונטי, והבנת "כללי המשחק" בזמן ההתדיינות והמשפט.

תפקיד הליטיגטור, שהוא עורך דין שמתמחה בליטיגציה, הינו לשכנע את בית המשפט, או הערכאה המשפטית, בצדקת לקוחותיו.

צור קשר

/ זמינות מיידיתאיך תבחרו עו"ד ליטיגציה אזרחית או תביעות אזרחיות?

  • ודאו מהו תחום ההתמחות של הליטיגטור ועד כמה הוא מנוסה בתחום הרלוונטי לכם. מה בדיוק כולל נסיונו בתחום, היכן למד ומה עשה מהעת שסיים את לימודיו ועד עתה.
  • בדקו את אחוזי ההצלחה של הליטיגטור, בכמה תיקים זכה ובאיזה תחום, ואם אפשר, בקשו גם המלצות. בקשו להבין מהממליצים האם מדובר באדם אמין, מסור, יסודי וחרוץ, שבקיא בדינים ובפסיקה, האם יש לו יכולת לנסח ואף להתמודד עם הסכמים, עם כתבי טענות וכדומה, והאם יש בו את הכישורים הנדרשים לשכנע את בית המשפט בצדקת לקוחותיו.
  • יצוין כי עבודת הליטיגטור היא מורכבת ומאתגרת ואינה כוללת רק התדיינות בבית המשפט. עליו להיות מנוסה בכתיבת הטיעונים, ויכולת להציג אותם, בין אם בכתב, ובין אם בעל פה.

אל תתפשרו על עורך הדין שלכם

אם אתם עומדים בפני תביעה אזרחית, או לחילופין הגנה מפני תביעה שהוגשה נגדכם, ורוצים להגיע לתוצאות הטובות ביותר, שהן הרות גורל לעתידכם האישי, הכלכלי, הבינאישי וכדומה, חשוב לעשות עבודת הכנה ולמצוא את הליטיגטור המתאים ביותר לעניינכם.

עורך דין אביתר רגר, מנוסה בליטיגציה אזרחית ומסחרית, עם מוניטין של שנים רבות בליווי וייצוג משפטי, מזמין אתכם לפגישת ייעוץ והיכרות, כדי למצוא את הפתרונות המשפטיים הטובים ביותר עבורכם. הפתרונות מותאמים אישית לצרכיכם, ועם הבנה עמוקה, ידע והיכרות עם תחום הליטיגציה ועם אחוזי הצלחה גבוהים.

צור קשר

/ זמינות מיידיתפרטי התקשרות

רחוב הארבעה 10 תל אביב, מיקוד 6473910
משרד: 077-9967722
פקס: 03-6095351
מפת הגעה