עורך דין משפט אזרחי

/ משפט אזרחי - עושים סדר

מרבית הציבור שאינו עוסק בעולם המשפט מתקשה לעשות את האבחנה המדויקת בין ענפי המשפט השונים ולהבין את ההבדלים בין משפט אזרחי לענפי משפט אחרים. אז מהו המשפט האזרחי ובמה עוסק עורך דין אזרחי?

ענף המשפט האזרחי הוא רחב מאד. תחום זה כולל בתוכו מגוון נושאים וביניהם:

 • דיני חוזים
 • מיסים
 • מקרקעין
 • דיני משפחה
 • נזיקין
 • ביטוח
 • ועוד…

המשפט האזרחי בא להסדיר את ההתנהלות היומיומית שבין פרטיים ו/או חברות ותאגידים לבין עצמם, בנושאים חברתיים, משפחתיים, פיננסיים ומסחריים. לכל תחום במשפט האזרחי יש חוקים ותקנות ספציפיים וסדרי דין החלים על תחומים אלו.

המשפט האזרחי מורכב מריבוי של חוקים שנוגעים כמעט לכל אזרח במהלך חייו, הפרטי או העסקי, בעת עריכת חוזים, בירושה, במכר ורכישה בנזקי גוף, כשרות משפטית, מתנה, שמירה, ביטוח, יחסי שכנות בבית המשותף ועוד. רוב הסיכויים שכל אדם יזדקק במהלך חייו לייצוג במשפט האזרחי ויושפע ממנו.

קיימת יוזמה חקיקתית המקודמת באופן מתמיד ושמטרתה לרכז בחוק אחד את כל הנושאים האזרחיים. מטרת הצעת החוק לדיני ממונות היא שיפור הוודאות המשפטית, ביסוס תורת משפט כוללת לתחום וביצוע רענון ומודרניזציה לחוקים האזרחיים. אף שאת הצעת החוק יזמה הממשלה, היא לא הבשילה מזה כעשור מאז הוצעה לכדי חקיקה חדשה.

עקרונות היסוד של משפט אזרחי

תכלית המשפט האזרחי היא:

 • הבטחת צדק, הגינות וסבירות.
 • קידום ביטחון, ודאות ויעילות במשפט.
 • התאמה בין הסדרי המשפט האזרחי.
 • שמירה על זכויות מוקנות.
 • הגנה על ציפיות והסתמכות ראויות של הצדדים.

מדוע משפט אזרחי כה חשוב?

ראשית בשל היותו תחום הנוגע לכל אדם במדינה. ההיקף של החקיקה הרלוונטית הוא עצום ומכיל תחומי משפט בים ומגוונים שעורך דין אזרחי מחויב להכיר ולהתמצא בהם על מנת להציע את הייצוג הטוב ביותר עבור לקוחותיו. הוא נוגע, בין היתר, במגוון נושאים וערכים חברתיים וצרכניים החשובים לכל אזרח, המחפש מענה לעוולות שהוא חש שנעשו לו, או לכלל החברה.

מה עושה עורך דין אזרחי?

יהיה קל יותר לשאול "מה לא"?

המשפט האזרחי, כאמור, הוא רחב ומסועף ונגע לתחומים רבים. לאור המורכבות הרבה בתחום זה, עם מערכת חוקים מגוונת ושינויים הנעשים בחוק ובתקנות מפעם לפעם, נדרשת מעורך דין אזרחי בקיאות רבה ושליטה בחוק, על שינוייו ועדכוניו.

במסגרת עבודתו על עורך דין אזרחי להעריך מראש את סיכויי הצלחת התיק, לאסוף את החומרים, העדויות והראיות הרלוונטיים, לגבש מראש אסטרטגיית עבודה מקצועית ואפקטיבית לפעול במקצועיות ובנחישות למען מיצוי הוגן של זכויות לקוחותיו. לרוב יתמחה עורך דין אזרחי בליטיגציה על מנת לייצג את הלקוח בבית המשפט, להיות בקיא בהכנה והגשת כתבי טענות ולהציג במשפט עצמו את הטיעונים המשפטיים, לחקור את העדים וכדומה.

עורך דין מנוסה – תנאי הכרחי להצלחה

כדי להצליח בתביעה אזרחית, חשוב מאד לקבל ליווי וסיוע של עורך דין אזרחי בעל נסיון וידע מקיף בתחומי הדין האזרחי.

עו"ד אביתר רגר, עם נסיון רב שנים ומוניטין שנבנה בזכות ייצוג מקצועי וללא דופי, והיכרות מעמיקה ומקיפה עם נהלים וחוקים, לרבות שינויים בחוק, ונסיון מעשי בניהול תביעות אזרחיות, גם מורכבות, מעמיד לרשותכם את כל הידע והנסיון ולקבל שירותי ייעוץ וייצוג משפטיים בכל סוגיה משפטית הרלוונטית לכם.

משרדנו עומד לרשותכם בכל שאלה ועניין בתחום משפט אזרחי. נשמח לסייע לכם במתן פתרונות משפטיים, מותאמים אישית לצרכיכם וליווי מסור של עו"ד מיומן.

לחצו לשיחה צרו קשר

  צור קשר

  / זמינות מיידית