עורך דין חוזים

/ עורך דין חוזים מומחה יכול לחסוך לך הרבה כסף

מפגש הרצונות החוזי הוא המניע את העולם מאז ימי עסקאות החליפין של טרום עידן הכסף ועד למאה ה-21 שבה נסגרים חוזים בחתימה דיגיטלית בין צדדים המצויים בשתי יבשות שונות והתמורה מועברת באופן דיגיטלי מחשבון לחשבון.

כל צעד ושעל שאנו עושים בחיי השגרה שלנו כרוך בהתקשרות חוזית כלשהי. עלייה לאוטובוס ורכישת כרטיס היא חוזה. מילוי עגלה בסופר והעברת המצרכים אצל הקופאית היא חוזה. אלו התקשרויות שאינן מצריכות מעורבות של עורך דין המתמחה בעריכת חוזים או בפרשנותם וניהול סכסוך בין צדדים לחוזה, אך תתפלאו, כאשר דברים משתבשים, דרושה התחקות אחר תוכן התקשרויות שגרתיות אלה.

רובנו ניזקק לשירותיו של עורך דין לענייני חוזים רק כשנגיע לחוזים מסחריים, כלומר לחוזה הכרוך בסכומים וסיכונים גדולים יותר. הנושא המסחרי הבסיסי הוא עסקת השכירות, אשר בה יש מפגש רצונות בין שוכר ומשכיר, וערך העסקה המסחרית הכוללת נמדדת בעשרות אלפי שקלים חדשים בשנה.

בשלב זה לקראת חתימתו של חוזה שכירות, רבים מחליטים להקליד במנוע החיפוש "עורך דין חוזים" או "עורך דין דיני חוזים" כדי להסתייע בשירותיו של איש מקצוע בעל ידע וניסיון בעריכת חוזים. זוהי החלטה נבונה, שכן אי אפשר להפריז בחשיבות הנודעת ליציבות והוודאות המשפטית ששוכר זקוק לה כאשר מדובר בהתקשרות שעניינה קורת הגג שלו ושל משפחתו. לא רק קורת גג, אלא מעטפת חיים שלמה שסביב המושכר – בית הספר, הגנים, מקום העבודה, שכנים, חברים, חוגים וחיי תרבות.

איש אינו שש להתחיל להידרש לסכסוכים מול בעל הבית או מול השוכר, וחלילה להידרש לעבור דירה ולשאת בעלויות שאינן מחויבות המציאות, או מנגד, להתחיל לחפש שוכר חדש או להתמודד עם שוכר סרבן פינוי או חמור מכך.

פעמים רבות מידי ראיתי כעורך דין מסחרי איך לקוחות שחסכו שכר טרחה וערכו חוזה שכירות בעצמם בהתבסס על דוגמא המצויה ברחבי הרשת או תוך שינוי חוזה קודם שערך איש מקצוע, מצאו עצמם מול שוקת שבורה וגילו לתדהמתם שהחוזה שהם חשבו שהם ערכו כראוי, לקוי באופן הפוגע מהותית בזכויות שחשבו שיש להם.

שוכרים גילו חשיפה לפינוי מוקדם, חשיפה לעדכון דמי השכירות באופן שרירותי, חשיפה לעלויות תיקון נזקים וכהנה חשיפות. משכירי דירה גילו כי ערבותם של הערבים שחשבו כי קיימים – חסרת תוקף, כי נפל פגם בחוזה המקנה לשוכר יתרון משפטי המאפשר לו להתעמר בבעל הבית, וכי השוכר הקודם הותיר אותם חשופים לחובות של אלפי שקלים לרשויות. חסכון מדומה!

עורך דין – חוזים לרכישת או מכירת דירה

אין להעלות על הדעת שאדם המתקשר בחוזה לרכישת או מכירת דירה לא יסתייע בעורך דין, אשר חוזים מסוג זה נהירים לו, והוא במובהק עורך דין מסחרי המתמצא ברזי הדין העוסק במיסוי מקרקעין והיטל השבחה.

עורכי דין יש למכביר, אך לא רבים מהם שולטים בתחום במידה הדרושה לשם מתן מענה הולם לשאלות העולות כאשר מדובר בעסקה מתהווה של מכר או רכישת דירה/מקרקעין.

לא רק בעלי דירה שניה, מי שירשו דירה נוספת או חלק מדירה, תושבי חוץ, בעלי 3 דירות ומעלה חייבים להיוועץ עם עורך דין מקצועי שיידע לשאול אותם את השאלות הנכונות, ויאפשר להם ליהנות מתכנון מס נכון, דרוש עורך דין מנוסה המכיר את סדר הדברים, מעודכן, מחובר באופן מקוון לרשות המיסים והיודע לנהל מו"מ יעיל ונעים עם הצד השני.

בשנים האחרונות משתנים חוקי המס בקבועי זמן קצרים, מה שמחייב יד מקצועית על הדופק. מועדי הדיווח התקצרו, נוספה מורכבות של חישוב של מס בליניאריות החדשה, ועדכונים נוספים נכנסו לתוקף, לרבות האפשרות לדווח על עסקאות באופן מקוון, ומיום 1/1/2017 נכנסו לתוקף הכללים החדשים בנוגע למתן מענק לחייבי מס ריבוי דירות כולל הכללים לקבלת המענק.

ימי הפטור המפורסם והאוטומטי שהיה נהוג במשק הישראלי ושעל פיו ידע כל אחד שכל 4 שנים הוא יכול למכור בפטור מלא דירת מגורים – חלפו לבלי שוב, ובמקביל הצורך להסתייע בעורך דין מקצועי ומנוסה התחדד.

חוזים מסחריים – מכירת/קניית עסק ומוניטין

על פי נתוני משרד הכלכלה והתעשיה, מספר העסקים הכולל בישראל עומד על למעלה מחצי מיליון עסקים [500,000]. 99.5% מהם הינם עסקים קטנים ובינוניים עד גודל של 100 מועסקים.

כמה מהם יודעים על קיומה של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים? כמה מהם יודעים על הקרן להלוואות בערבות המדינה או הסתייעו בה? נחוץ איש מקצוע. לא רק לעריכת החוזה המסחרי.

נדרש שירות כולל: רישום חברה או שותפות, עריכת הסכם שיתוף, הסכם מייסדים. טיפול כולל בצדדים המשפטיים/מסחריים של העסקה המתהווה, ובהמשך ליווי לאורך זמן.

כמו בעולם הרפואה, שם איש לא יעלה על הדעת לעשות סתימה שלא באמצעות רופא שיניים ראוי. ומי שמקדיש עוד חשיבה, יידע גם להסתייע באותו רופא במהלך השגרה במסגרת שימור ומניעה – כאן דרוש עורך דין מסחרי.

וכאשר מדובר ברכישת או מכירת העסק , זהו  שלב בו צריך עורך דין מסחרי שייקח את המושכות לידיו ויטפל בעריכת חוזים מסחריים הנחוצים כדי להשלים את העסקה כראוי.

אז: מוכר או קונה נכס? – צור קשר עם עורך דין מסחרי.

משרדנו עומד לרשותכם בכל שאלה ועניין בתחום דיני חוזים. נשמח לסייע לכם במתן פתרונות משפטיים המותאמים באופן אישי לצרכיכם ולדרישותיכם.

לחצו לשיחה צרו קשר

    צור קשר

    / זמינות מיידית