חתימה על ייפוי כוח מתמשך שווה לכם שקט נפשי ועסקי - עו

חתימה על ייפוי כוח מתמשך

/ שווה לכם שקט נפשי ועסקי

כולנו אוהבים להיות בשליטה ומתרכזים בהווה. אבל חלק מהעצמאות שלנו היא גם לדאוג למחר. התיקון החדש לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות מאפריל 2017 מבצע מהפכה בתחום ומאפשר לנו לשמור על חירותנו, כבודנו, והגשמת רצונותינו, גם כשלא נוכל לנהל במישרין את ענייננו

אם בעבר אבדן הכשירות להבין, חייב להעביר את הסמכויות לאפוטרופוס, הרי שהתיקון הדרמטי בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות מאפריל 2017 (תיקון מס' 18) משנה באופן גורף את המפה המשפטית. התיקון הזה משפיע על כל אחד ואחד מאתנו ומאפשר לקבוע את זכויותינו וחירותנו בצורה מהפכנית.

ייפוי כוח מתמשך: מפקידים סמכויות בהתאם לרצוננו

חתימה על ייפוי כוח מתמשך, כמוגדר בחוק, מאפשרת לנו להפקיד סמכויות רבות בידי ממונה שאנו ממנים, ולא להגיע למצב שבו באופן אוטומטי מופקע תוקפו של ייפוי כוח שנתנו בהיותנו צלולים, וננקטים הליכים למינוי אפוטרופוס, בהליך מסורבל ששולל כמעט באופן גורף ובלתי הפיך את סמכויות האדם על רכושו ועל גופו.

קחו לדוגמה מצב בו איש עסקים החולש על מספר חברות בו זמנית עובר תאונה קשה שלא מאפשרת לו לנהל את עסקיו באופן זמני או קבוע. בנקודה זו, גם הרופאים לא ידעו תמיד לתת תמונת מצב מלאה לגבי ההמשך, אך אם הנפגע חתם על ייפוי כוח מתמשך מצבו טוב בהרבה.

רק במקרה הצורך ייכנס לתוקף ייפוי הכוח ויעניק לאדם שמונה על ידי הנפגע במצב של הכרה צלולה שליטה בעסקיו. זכויות אלו כוללות אפשרות למינוי של מיופה כוח מחליף או יותר לצד החלטות בעניינים אישיים (בהתאם לנקבע מראש) כמו עניינים הנוגעים לרווחתו האישית של האדם בצרכי היומיום, כמו מקום מגוריו, בריאותו, החלטות הקשורות לעניינים גופניים, נפשיים וחברתיים.

ואם ירצה, הממנה ניתן גם לקבע את סמכויותיו של מיופה הכוח לענייני בריאות בלבד. לצורך כך יש לבחור באדם בגיר בעל כשירות, שמסוגל להבין את המשמעות של נתינתו, מטרותיו ותוצאותיה.
מה עדיף: ייפוי כוח מתמשך או מינוי אפוטרופוס? מידע חשוב על יתרונות ייפוי כוח מתמשך על פני מינוי אפוטרופוס

מה כדאי לציין במתן ייפוי כוח מתמשך?

עניינים מסוימים כדאי לציין בנפרד במסגרת מתן ייפוי כוח מתמשך, ולהגדיר באופן מדויק האם מיופה הכוח מוסמך לקבל בהם החלטות. כך במקרה של מתן תרומות ומתנות, הלוואות, חתימה על עסקאות גדולות (הגדירו במדויק את הסכומים המותרים, החוק מתיר עד תקרה של חצי מיליון ₪ לעסקה) ופעולות כלכליות נוספות שיכול להיות שתרצו כי מיופי כוח יתייעצו או יודיעו עליהן בטרם יצאו לפועל או שתעדיפו למנוע קבלת החלטות בהן.

בכל מקרה, חתימה על ייפוי כוח מתמשך דורשת ליווי מקצועי של עורך דין שהוסמך לעניין ובכל מקרה ייפוי הכוח יועבר לאפוטרופוס הכללי (שאצלו יש חובה להפקיד כל ייפוי כוח מתמשך באמצעות כרטיס חכם). שימו לב כי רק עורכי דין שהוסמכו לתחום הספציפי הזה יוכלו לסייע לכם לגבש את ההסכם הנכון ביותר עבורכם וחשוב לבדוק כי עורך הדין אינו רק מתמחה בתחום אפוטרופוס אלא עבר הכשרה ספציפית בתחום ייפוי כוח מתמשך בהתאם לתיקון החדש.

דואגים לחירות של הורים שלכם? קראו עוד על ייפוי כוח מתמשך בגיל השלישי

מתי ייכנס לתוקף ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך ייכנס לתוקף בהתאם לתקנות חוק הכשרות המשפטית. יש לזכור כי כדי להוציאו לפועל על האפוטרופוס הכללי לאשר את ההליך, זאת באמצעות הודעת אישור שתשלח אל מייפה הכוח ואל משרדו על עורך הדין המטפל בהליך החתימה עם הגשת הטפסים הנדרשים. קבלת האישור מבטיחה כי העתק מקורי מההסכם נמצא אצל האפוטרופוס הכללי.

כניסתו לתוקף של ייפוי הכוח המתמשך תתבצע רק במקרה ומייפה הכוח איבד מיכולתו להבין בנושאים שפורטו באופן מפורט בייפוי הכוח. הנקודה המדויקת, בה ייקבע כי הממנה איבד מיכולתו ואינו מבין עוד בדבר אינה מוגדרת בחוק. לשם כך יכול הממנה לקבוע הוראות מדויקות לגבי מתי יופעל ייפוי הכוח בזמן אמת. להגדיר בצורה מסודרת מה, לפי הבנתי, הוא המצב בו אינו מסוגל עוד להבין בעניינים הנוגעים לייפוי הכוח ולקבל החלטות בגינם.

אם לא נעשה כן, ברירת המחדל היא להיעזר בחוות דעת של מומחה שיקבע כי הממנה אינו מסוגל להבין בדבר. חוות דעת זו תימסר למיופה הכוח על פי יזמתו ובקשתו. ניתן לקבוע, כי בענייני רכוש יהיה תוקף מידי לייפוי הכוח המתמשך, אזי ייכנס ייפוי הכוח לענייני רכוש לתוקף מידי, אך יעמוד בתוקף לענייני רכוש רק כל עוד הממנה צלול, ויהווה תחליף לייפוי כוח נוטריוני.

 

רוצים לדעת יותר על ההליך החדש? צרו איתנו קשר עוד היום: 077-9967722 או השאירו פרטים בטופס המצורף

צור קשר

/ זמינות מיידית


הכנסת ייפוי כוח לתוקף – שלב אחר שלב

  1. חתמו על טופס הצהרה על כניסה לתוקף של ייפוי כוח מתמשך
  2. הגיעו אל משרדי האפוטרופוס הכללי במחוז הרלוונטי והגישו את טופס ההצהרה החתום. הוסיפו לטופס גם מסמכים נוספים רלוונטיים, אם נדרש זאת בהתאם להוראותיו של הממנה בטופס ייפוי כוח מתמשך
  3. כדי להשלים את התהליך במשרד האפוטרופוס עליכם להזדהות באמצעות תעודת זהות. אם מונו מספר מיופי כוח על כולם להגיע אל משרד האפוטרופוס, או שאחד מהם יצויד באסמכתא כתובה וחתומה על ידי מיופי הכוח שמבקשת להכניס את ייפוי הכוח לתוקף
  4. לאחר הגשת המסמכים יפיק האפוטרופוס הכללי למיופה הכוח אישור כניסה לתוקף של ייפוי כוח מתמשך.

שוקלים להציע להורים לחתום על ייפוי כוח מתמשך? 10 סיבות שישכנעו אותם כי מדובר בטובתם
יש לכם שאלות נוספות בנוגע לליווי מלא בתהליך החתימה על ייפוי כוח מתמשך ובהתחייבות למחיר הטוב ביותר, צרו איתנו קשר עוד היום בטלפון077-9967722 או השאירו פרטים בטופס המצורף

חושבים היום על מחר: בואו לפגישת ייעוץ בדרך לחתימה על ייפוי כוח מתמשך.
הצוות המקצועי במשרדנו, שהוכשר בנושא ייפוי כוח מתמשך ישמח לענות על כל השאלות ולהסביר לכם את משמעות התיקון החדש והאפשרויות החדשות שעומדות לפניכם בחתימה על ייפוי כוח מתמשך בהתאם לצרכים ולדרישות שלכם. לייעוץ וליווי אישי התקשרו: 077-9967722

צור קשר

/ זמינות מיידית


פרטי התקשרות

שד' שאול המלך 35 תל-אביב / ת.ד. 33095 מיקוד 6133002
משרד: 077-9967722
פקס: 03-6095351
מפת הגעה