למה עדיף לחתום על ייפוי כוח מתמשך במקום לפנות לאפוטרופוס - רגר את רגר

למה עדיף לחתום על ייפוי כוח מתמשך במקום לפנות לאפוטרופוס

/ ייפוי כוח מתמשך במקום אפוטרופוס

ברגע האמת אנחנו רוצים לדעת שאנשים שאנו סומכים עליהם ייקחו את ההחלטות הגורליות על חיינו וענייננו. באפריל 2017 נכנס לתוקף תיקון דרמטי בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, שנותן יתרון משמעותי לחתימה על ייפוי כוח מתמשך במקום אפוטרופוס, שימונה ע"י בית המשפט

כולנו אוהבים להיות אחראים על חיינו ומתקשים לדמיין רגע בו החירות לקבוע ולהחליט תישלל מאתנו בהדרגתיות או במפתיע. אם יש לכם הורים שמתקרבים לגיל הזהב או שאתם רוצים לדאוג לחירות שלכם, ראוי להקדיש כמה רגעים לעיין בתיקון לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, ששינה באופן דרמטי את המפה המשפטית, ומאפשר לכם למנות מיופה כוח שבעת הצורך יפעל לטובתכם ובהתאם לרצונכם. לפניכם כל התיקון המהפכני בחקיקה מאפריל 2017, שמסביר למה עדיף לחתום על ייפוי כוח מתמשך במקום להסתכן במינוי אפוטרופוס.

ייפוי כוח מתמשך: זול, גמיש ונטול אגרה

כאשר אנו דנים על היתרונות של ייפוי כוח מתמשך למול מינוי של אפוטרפוסט היתרונות הפרקטיים בולטים ראשונים. ייפוי כוח מתמשך הוא זול יותר, גמיש ואין צורך בתשלום של אגרה מיותרת, כפי שנדרש בעת מינוי אפוטרפוסט. אך זו לא כל התמונה המלאה.

יש לקחת בחשבון גם את העובדה כי ייפוי כוח מתמשך מסדיר את עניין חלוקת הסמכויות וההחלטות בצורה נוחה יותר למשפחה, שאינה נדרשת להתמודד עם פניה לבית המשפט, חוסר הוודאות לגבי זהות האפוטרופוס שימנה בית המשפט, והחובה לדווח באופן מתמיד לאפוטרופוס הכללי בהמשך.

היתרון המובהק של ייפוי כוח מתמשך טמון בכך שההסכם מאפשר לממנה להחליט מראש בעצמו, כשהוא בעל שיקול דעת בדיוק מי יהיו מיופי כוחו, מה יהיו סמכויותיהם, איך הם יקבלו החלטות בהקשר לענייניו ומי (אם בכלל) ייפקח עליהם. בנוסף הממנה יכול להחליט מתי ייכנס ייפוי הכוח לתוקף ומתי יפקע ולהשאיר הנחיות לממונים איך לפעול במקרים שניתן לצפות אותם מראש. עוד על ייפוי כוח מתמשך קראו כאן >>

ייפוח כוח מתמשך במקום אפוטרופסות - עו"ד ונוטריון אביתר רגר

קבלת החלטות בהתאמה אישית

ייפוי כוח מתמשך שומר על כבודו, רצונו וצרכיו המשתנים של הממנה מבלי לשלול לחלוטין את כוחו המשפטי וההתחשבות ברצונו, כשיהיה במצב של חוסר כשירות. כך לדוגמה: יכול להיות שאדם זה או אחר סומך בעניין בריאותו על אחד מילדיו שאולי מתמצא בנושא, אם בעסקיו הוא דווקא מעדיף ששותפו לעסקים יקבל החלטות – אין שום בעיה.

כאשר יש חתימה על ייפוי כוח מתמשך הסמכויות מתחלקות בהתאם למה שהממנה חושב ולא מאוחדות תחת אפוטרופוסט שבית המשפט קובע. ככלל, ייפוי כוח מתמשך מאפשר לממנה חופש יצירה גדול מאוד. לא תמצאו ייפוי כוח אחד הזהה למשנהו, למרות שבחוק מוכתבת מתכונת בסיסית. במחשבה לטווח ארוך, החתימה על ייפוי כוח מתמשך תשמור על רציפות ניהול עסקית, תמנע סכסוכים משפחתיים ותעניק גם שקט נפשי לממנה, שיודע כי הפעולות מתבצעות בהתאם לרצונו. כל זאת בהליך מהיר מאוד, שאינו דורש פנייה לבית משפט המסרבלת ומאריכה את התהליך.

אפוטרופוס: סמכויות גורפות

מינוי של אפוטרופוס מתקיים על פי חוק הכשרות המשפטית האפוטרופסות במקרה של אדם שאינו מסוגל לדאוג לענייניו בשל מצבו הרפואי. על האפוטרופוס לסייע לחסוי בכל עניין, כמו לפקח על שגרת חייו, לדאוג לרווחתו ולהגן על זכויותיו. יש לזכור כי מינוי של אפוטרופוס יתבצע על ידי בית משפט בתשלום אגרה ובעקבות פניה של גורמים המעורבים בחיי החסוי.

אחרויותו של האפוטרופוסט מוגדרת בשני תחומים מרכזיים: אחריות על התחומים האישיים והרפואיים בחיי החסוי (כל מה שקשור לענייני גוף ובריאות) וניהול של עניינים כספיים של החסוי (כולל רכוש ועסקים). אפוטרופוס יהיה בדרך כלל אחראי על שני התחומים גם יחד, בעוד במקרה של ייפוי כוח מתמשך ניתן לפצל את האחריות לכמה מיופי כוח. פעילותו של האפוטרופוס תהיה מפוקחת על ידי משרד האפוטרופוס הכללי. זאת בשונה מייפוי כוח מתמשך, שהממנה בעודו כשיר יכול למנות מי יפקח על מיופה הכוח, אם בכלל.

כל ההגבלות על ממונה מתוקף ייפוי כוח מתמשך במדריך לממנה ייפוי כוח מתמשך

 

אין תחליף לשיחה טלפונית. צרו איתנו קשר עוד היום לכל שאלה בנושא ייפוי כוח מתמשך: 077-9967722או השאירו פרטים בטופס המצורף

צור קשר

/ זמינות מיידית


פנו לעורך דין מומחה בתחום – לכו לחתום

חתמו עוד היום על ייפוי כוח מתמשך, והבטיחו את עתידכם

רוצה לפצל סמכויות של מיופי כוח? בואו לפגישת ייעוץ עם הצוות המקצועי במשרדנו, שהוכשר בנושא ויסביר לכם את האפשרויות היצירתיות שעומדות לרשותכם בהתאם לתיקון המהפכני בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות. התקשרו עוד היום לטל' 077-9967722

התיקון בחוק, שמאפשר לכל אדם שליטה מוחלטת על עתידו – חתימה על ייפוי כוח מתמשך, הינו תיקון פורץ דרך ומבורך.

בהיותו תואם את רוח זמננו והתפישות החברתיות הנאורות שלאורן אנו מתקיימים, אין כל סיבה שאדם יוותר על הזכות לקבוע את גורלו, ולהצליח ולו באופן החלקי ביותר, לשלוט על עתידו

צור קשר

/ זמינות מיידית


פרטי התקשרות

שד' שאול המלך 35 תל-אביב / ת.ד. 33095 מיקוד 6133002
משרד: 077-9967722
פקס: 03-6095351
מפת הגעה