ייפוי כוח מתמשך מקוון

/ איך להגיש ייפוי כוח מתמשך אונליין - בצורה מקוונת?

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי אשר מאפשר לכל אדם לדאוג לענייניו בעתיד, אם בעתיד לא יוכל יותר לבצע החלטות עצמאיות ויזדקק לעזרה. לשם כך יכול האדם, הממנה, למנות אדם אמין שיפעל עבורו, בדרך כלל בן משפחה, חבר או מכר שידאג לו ויטפל בענייניו בבוא היום.

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי מיוחד וייחודי, המאפשר תוקף משפטי של שליחות מחייבת מצד אדם אשר כבר אינו יכול לתת הנחיות והוראות לשלוח. עריכת ייפוי כוח מתמשך והפקדתו, מייתרת את הצורך במינוי אפוטרופוס לאדם, אם וכאשר לא יאפשר לו מצבו לבצע פעולות ולקבל החלטות בענייניו. ייפוי כוח מתמשך יאפשר למיופה הכוח לכבד ולממש את רצונו של הממנה, גם אם וכאשר לא יוכל יותר להביע את רצונותיו, להחליט החלטות ולבצע את פעולותיו בעצמו.

איך ניתן להגיש ייפוי כוח מתמשך מקוון?

הערה חשובה: בעקבות משבר הקורונה, ניתן כעת לבצע ייפוי כוח מתמשך גם ללא מפגש פיזי עם עורך הדין. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונבצע את ייפוי הכוח המתמשך. לפרטים נוספים.

את המסמך רשאי לערוך ולאשר רק עורך דין אשר עבר הכשרה מיוחדת לעריכת ייפוי כוח מתמשך והוסמך לכך על ידי האפוטרופוס הכללי. רשימת עורכי הדין שהוסמכו לכך נמצאת באתר לשכת עורכי הדין.

בסוף חודש אפריל 2017 נחנך שירות מקוון המאפשר הפקדת ייפוי כוח ממשך אצל האפוטרופוס הכללי. משמעות הדבר היא כי על עורך הדין לערוך את המסמך על גבי טופס ייעודי לכך, ומקוון. לא ניתן לערוך ייפוי כוח מתמשך אלא באמצעות כרטיס חכם ודרך האתר של האפוטרופוס הכללי.

לאחר שהוכן המסמך, הוא מופקד אצל האפוטרופוס הכללי. ההגשה המקוונת מתבצעת באמצעות "כרטיס חכם" שמאפשר לעורך הדין שעבר הכשרה והוסמך, כניסה למערכת הממוחשבת למשרדי האפוטרופוס הכללי. בנוסף להפקדה המקוונת יש לשלוח עותק מקורי למשרדי האפוטרופוס הכללי בתוך 14 יום ובדואר רשום.

אדם שערך ייפוי כוח מתמשך (הממנה) יוכל לצפות במסמך שהפקדתו אושרה על ידי האפוטרופוס הכללי על ידי כניסה לאזור האישי שלו באתר ההזדהות הממשלתית, הן לפני הפעלת ייפוי הכוח המתמשך והן לאחר כניסתו לתוקף. 

אדם שמונה כמיופה כוח בייפוי כוח מתמשך יוכל גם הוא לצפות במסמך באזור האישי שלו, וזאת לאחר כניסתו של ייפוי הכוח המתמשך לתוקף.

דוגמה למסמך ייפוי כוח מתמשך מקוון, תוכלו למצוא בעמוד הטפסים באתר.

את רשימת עורכי הדין שהוסמכו לחתום על ייפוי כוח מתמשך ע"פ חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, התשכ"ב 1962, תוכלו למצוא באתר לשכת עורכי הדין.

עורך דין מוסמך ומיומן לשירותכם

משרד עורכי דין רגר מייצגים נאמנה את כל מי שמעוניין לערוך ייפוי כוח מתמשך. עו"ד אביתר רגר עבר את ההסמכה הראשונה שהתקיימה בישראל, והוסמך לעסוק בליווי, הכנה ועריכת ייפוי כוח מתמשך עם הסבר מלא ומפורט לממנה ולמיופי הכוח מטעמו, תוך מתן דגשים חשובים והכנת המסמך המקוון באופן המקצועי ביותר, וטיפול בכל שלבי התהליך עד לקבלת אישור הפקדה מהאפוטרופוס הכללי עם חותמת דיגיטלית כנדרש ומכתב אישור הפקדה מאת האפוטרופוס הכללי..

צרו קשר עוד היום עם משרדנו ונשמח לסייע לכם להתכונן לעתיד הלא ידוע, לשמור על שליטה ברצונותיכם והעדפותיכם ושמירה על עצמאותכם למשך כל החיים.

לחצו לשיחה צרו קשר

    צור קשר

    / זמינות מיידית