יתרונות בולטים לייפוי כוח מתמשך על פני מינוי אפוטרופוס

/ למה עדיף לחתום על ייפוי כוח מתמשך במקום לפנות לאפוטרופסות?

רוצים לתכנן את העתיד שלכם באופן בו תהיה לכם שליטה מלאה על הנעשה? רוצים לדעת מי יהיה האדם, או יותר, שיוודאו שכל רצונותיכם מתממשים, כשלא תוכלו יותר לקבל החלטות בעצמכם? הכירו את ייפוי כוח מתמשך, התשובה המכבדת והמתחשבת בכל סוגיות העתיד.

ברגע האמת אנחנו רוצים לדעת שאנשים שאנו סומכים עליהם ייקחו את ההחלטות הגורליות על חיינו וענייננו. באפריל 2017 נכנס לתוקף תיקון דרמטי בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, שנותן יתרון משמעותי לחתימה על ייפוי כוח מתמשך.

הידעת?

אפוטרופוסות

/ מחיר
יקר
/ גמישות
/ פטור מאגרה

ייפוי כוח מתמשך

/ מחיר
זול
/ גמישות
/ פטור מאגרה

צור קשר

/ זמינות מיידית

  למה עדיף לחתום על ייפוי כוח מתמשך במקום לפנות לאפוטרופסות?

  כולנו אוהבים להיות אחראים על חיינו ומתקשים לדמיין רגע בו החירות לקבוע ולהחליט תישלל מאתנו בהדרגתיות או במפתיע. אם יש לכם הורים שמתקרבים לגיל הזהב או שאתם רוצים לדאוג לחירות שלכם, ראוי להקדיש כמה רגעים לעיין בתיקון לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, אשר מאפשר לכם למנות מיופה כוח שבעת הצורך יפעל לטובתכם ובהתאם לרצונכם. לפניכם כל הסיבות ליתרונות ייפוי כוח מתמשך על פני מינוי אפוטרופוס.

  • ייפוי כוח מתמשך הוא זול יותר, גמיש ואין צורך בתשלום של אגרה מיותרת, כפי שנדרש בעת מינוי אפוטרופוס.
  • ייפוי כוח מתמשך מחליף ובא במקום הצורך במינוי אפוטרופוס. בכך נחסך מהמשפחה הצורך לפנות לבית המשפט, לשלם אגרה, ובעיקר – אין כל חובת דיווח מתמדת לאפוטרופוס הכללי, מה שמעיק על דורות של אפוטרופוסים.
  • ייפוי כוח מתמשך מסדיר את עניין חלוקת הסמכויות וההחלטות בצורה נוחה יותר למשפחה, שאינה נדרשת להתמודד עם פניה לבית המשפט, חוסר הוודאות לגבי זהות האפוטרופוס שימנה בית המשפט, והחובה לדווח באופן מתמיד לאפוטרופוס הכללי בהמשך.
  • ההסכם (של ייפוי כוח מתמשך) מאפשר לממנה להחליט מראש בעצמו, כשהוא בעל שיקול דעת, בדיוק מי יהיו מיופי כוחו, מה יהיו סמכויותיהם, איך הם יקבלו החלטות בהקשר לענייניו ומי (אם בכלל) יפקח עליהם. בנוסף הממנה יכול להחליט מתי ייכנס ייפוי הכוח לתוקף ומתי יפקע ולהשאיר הנחיות לממונים איך לפעול במקרים שניתן לצפות אותם מראש.
  • ייפוי כוח מתמשך שומר על כבודו, רצונו וצרכיו המשתנים של הממנה מבלי לשלול לחלוטין את כוחו המשפטי וההתחשבות ברצונו, כשיהיה במצב של חוסר כשירות. כך לדוגמה: יכול להיות שאדם זה או אחר סומך בעניין בריאותו על אחד מילדיו שאולי מתמצא בנושא, אם בעסקיו הוא דווקא מעדיף ששותפו לעסקים יקבל החלטות – אין שום בעיה.
  • כאשר יש חתימה על ייפוי כוח מתמשך הסמכויות מתחלקות בהתאם למה שהממנה חושב ולא מאוחדות תחת אפוטרופוס שבית המשפט קובע. ייפוי כוח מתמשך מאפשר לממנה חופש יצירה גדול מאוד. לא תמצאו ייפוי כוח אחד הזהה למשנהו, למרות שבחוק מוכתבת מתכונת בסיסית. במחשבה לטווח ארוך, החתימה על ייפוי כוח מתמשך תשמור על רציפות ניהול עסקית, תמנע סכסוכים משפחתיים ותעניק גם שקט נפשי לממנה, שיודע כי הפעולות מתבצעות בהתאם לרצונו. כל זאת בהליך מהיר מאוד, שאינו דורש פנייה לבית משפט המסרבלת ומאריכה את התהליך.
  • הקביעה מראש של זהות מיופי הכוח, מונעת סכסוכים משפחתיים מיותרים בדבר זהות האפוטרופוס ו/או וויכוח על "מה רצה אבא או מה רצתה אמא". זה גם מבטיח שלא ימונה אדם מחוץ למשפחה או תאגיד כאפוטרופוס.
  • לממנה ניתן החופש לנצל כלי ניהול ובקרה גמישים ויעילים מאוד. הוא יכול לקבוע שמיופה הכוח ייהנה מחופש מלא וסמכויות מלאות, וכן הוא רשאי לקבוע חובת דיווח, או חובת היוועצות, או חובת קבלת אישור מוקדם לפעולות מסוימות. הכל על פי שיקול דעתו של הממנה בעת עריכת ייפוי הכוח המתמשך.
  • זוהי הזדמנות לערוך מעין צוואה בחיים מבלי להוריש את הרכוש. ייפוי כוח מתמשך אינו מעניק קניין למיופה הכוח (זאת עושה רק צוואה), אלא מעניק סמכות ואחריות חשובה על מי שמתמנה, ואמור להעניק שקט נפשי לממנה. 'ללכת עם ולהרגיש בלי'. עריכת ייפוי כוח מתמשך מעניקה שליטה מרבית של הממנה על איך ייראו חייו אם חלילה יהפוך לחסר כשירות. שליטה על כספים שלו ומה ייעשה בהם למענו, שליטה על איכות חייו ורווחתו האישית, ושליטה על תהליך קבלת החלטות רפואיות בקשר אליו. במסמך אחד מכניסים גם ייפוי כוח רפואי, גם הנחיות מקדימות למיופי הכוח, גם אפשר לקבוע שבענייני רכוש יהיה כוחו מיידי ובדומה לייפוי כוח נוטריוני.
  • בניגוד לייפוי כוח רגיל, כולל נוטריוני – כוחו של ייפוי כוח מתמשך, ממשיך לעמוד בתוקף גם כאשר הממנה כבר אינו יכול לפעול.
  • כניסתו לתוקף של ייפוי כוח מתמשך הינה תהליך מהיר מאוד, פשוט ושאינו כרוך בעתירה לבית המשפט.

  כמה מילים על אפוטרופסות

  מינוי של אפוטרופוס מתקיים על פי חוק הכשרות המשפטית האפוטרופסות במקרה של אדם שאינו מסוגל לדאוג לענייניו בשל מצבו הרפואי. על האפוטרופוס לסייע לחסוי בכל עניין, כמו לפקח על שגרת חייו, לדאוג לרווחתו ולהגן על זכויותיו. יש לזכור כי מינוי של אפוטרופוס יתבצע על ידי בית משפט בתשלום אגרה ובעקבות פניה של גורמים המעורבים בחיי החסוי.

  אחריותו של האפוטרופוס מוגדרת בשני תחומים מרכזיים: אחריות על התחומים האישיים והרפואיים בחיי החסוי (כל מה שקשור לענייני גוף ובריאות) וניהול של עניינים כספיים של החסוי (כולל רכוש ועסקים). אפוטרופוס יהיה בדרך כלל אחראי על שני התחומים גם יחד, בעוד במקרה של ייפוי כוח מתמשך ניתן לפצל את האחריות לכמה מיופי כוח. פעילותו של האפוטרופוס תהיה מפוקחת על ידי משרד האפוטרופוס הכללי. זאת בשונה מייפוי כוח מתמשך, שהממנה בעודו כשיר יכול למנות מי יפקח על מיופה הכוח, אם בכלל.

  ייפוי כוח מתמשך הוא תהליך הפיך השומר על כבודו, רצונו וצרכיו המשתנים של הממנה, מבלי לשלול לחלוטין את כוחו המשפטי וההתחשבות ברצונו. ההסכם משאיר את הממנה חלק עיקרי ומרכזי במשוואה של מילוי רצונותיו והגשמתם, בעת שיהיה במצב של חוסר כשירות.

  הממנה הוא שמחליט לא רק מי יהיו מיופי כוחו, אלא רשאי לתת להם הנחיות מקדימות שלאורן יהיו חייבים לקבל החלטות בקשר אליו.

  עם פרקליט מנוסה ומוסמך, וביחד עם היקרים לו מכל, ומי שהוא סומך עליהם, יכול היום כל אדם ליצור כלי משפטי משוכלל שישמש אותו בכל עת בעתיד וישמור על זכויותיו. וכל זאת ללא בירוקרטיה מסורבלת, בלי בית משפט, ובלי חובת דיווחים למדינה, אבל עם יותר שליטה ועם חופש יצירה וקביעה מראש.

  את התהליך כולו ניתן להשלים בפגישה אחת בת כשעתיים, כולל דיווח מקוון למשרד המשפטים. במקרים מיוחדים ובעת הצורך, ניתן להגיע לבית הממנה.

  יש לכם שאלות נוספות בנושא ייפוי כוח מתמשך? התקשרו 077-9967722 או השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור אליכם עם כל המידע.


  אולי יעניין אותך גם:

  ייפוי כוח מתמשך

  ייפוי כוח מתמשך מחליף תהליך ארוך ויקר של מינוי אפוטרופוס ומעניק לכם שקט משפחתי ואישי. כך תוכלו לתכנן את העתיד שלכם – כבר היום!

  לחצו כאן >

  כמה עולה ייפוי כוח מתמשך?

  מה המחיר של ייפוי כוח מתמשך? ומהם הגורמים המשפיעים על המחיר?

  לחצו כאן >

  המדריך המלא למינוי ייפוי כוח מתמשך

  למי מתאים ייפוי כוח מתמשך ואת מי כדאי למנות? שאלות ותשובות

  לחצו כאן >
  לחצו לשיחה צרו קשר

   צור קשר

   / זמינות מיידית