על ייפוי כוח מתמשך חותמים רק עם עורכי דין מוסמכים - עו

על ייפוי כוח מתמשך חותמים רק עם עורכי דין מוסמכים

/ למה רק עורכי דין מתמחים בנושא ישרתו אתכם לטובה

תיקון החקיקה המהפכני מ- 2017 בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות מקנה שקט נפשי גדול יותר ומדייק בהרבה את סמכויותיו של מיופה הכוח, במקום מינוי של אפוטרופוס בהליך מסורבל השולל באופן גורף וכמעט בלתי הפיך את סמכויות האדם באופן מלא על רכושו ועל גופו. בשיחה עם המומחים מ'רגר את רגר' עו"ד ונוטריון, אנו לומדים למה רק עורכי דין מתמחים בנושא ועברו הסמכה בנוגע לייפוי כוח ישרתו אתכם לטובה

באפריל 2017 התבשרנו על תיקון דרמטי בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (תיקון מס' 18), התשע"ו 2016, שנחשב כמהפכני ביחס לאפשרות של כל אחד ואחד מאתנו להפקיד ייפוי כוח מיוחד, כמוגדר בחוק, ותוקפו יהיה יפה גם במצבים שעד כה (לפי החוק הקיים עד לתיקון) חייבו נקיטת הליך של מינוי אפוטרופוס על אותו אדם, הואיל וכל ייפוי כוח שנתן האדם בעת שהיה צלול, חדל להיות בתוקף עם כניסתו למצב של חוסר כשירות.. שמענו על מקרים רבים בהם חברות ביטוח ובנקים ניצלו את המצב כדי לעכב אצלם נכסים, אך היום כל אחד יכול לחתום על ייפוי כוח מתמשך בעזרת עורכי דין מוסמכים בלבד, ולהגדיר כמה מיופי כוח שירצה ובאיזה מצבים ירצה שייפוי כוח ייכנס לתוקף, מי יפקח על הממונים ולהגדיר בצורה יצירתית ביותר כיצד ירצה שיתקבלו החלטות בהקשר לרווחתו ואורח חייו, בריאותו, עסקיו ועוד.

ייפוי כוח מתמשך: שווה ללמוד את האפשרויות מראש

יש להזכיר כי התיקון לחוק התקבל רק לאחרונה, באפריל 2017 וסלל את הדרך להגשמת רצון עכשווית למימוש עתידי. הממנה יכול כיום להגדיר באופן מדויק ויצירתי בדיוק איך ירצה שיתקבלו ההחלטות בעת חוסר כשירותו: החל ממי יקבל את ההחלטות, המשך במה יהיו סמכויותיו (האם יקבל החלטות בנוגע לבריאותו או גם לעסקיו), מי יפקח על הממונה או שיהיה עצמאי בקבלת החלטותיו, באיזה שלב אפשר להפעיל את ייפוי הכוח וכיוצא בזאת.
המשמעות היא שככל שנתייעץ עם גורמים מוסמכים יותר, המחזיקים בניסיון עשיר בתחום ומתמחים בעריכת ייפוי כוח מתמשכים ובתחום האפוטרופוס, כך נוכל "להגן" על הממנה מפני עוולות או שרירותיות במקרה זה או אחר.
כך לדוגמה, במקרה של מחלה כרונית העלולה להחמיר עד כדי מצב של חוסר תפקוד מלא, ניתן לקבל החלטות אודות הטיפול הרפואי שיידרש, איפה יגור הממנה, מי יקבל החלטות לגבי עסקיו ואלו טיפולים יאושרו או לא יאושרו מראש. כדי להבטיח שברגע האמת דרישות אלו יצאו לפועל יש צורך בליווי משפטי מקצועי בעת עריכת ייפוי הכוח המתמשך, בהתאם למצב והנסיבות.
לפרטים נוספים על ייפוי כוח מתמשך הכנסו לכאן

ייפוי כוח מתמשך אינו צוואה

יש להדגיש כי חתימה על הסכם ייפוי כוח מתמשך אינו צוואה. מיופה הכוח אינו יכול לעשות שימוש בנכסיו של הממנה. תפקידו הוא לדאוג לנכסיו אך אינו יכול למכור אותם – אלא אם כן הגדיר זאת הממנה בצורה מפורשת ויוצאת דופן. זאת בניגוד למקרה בו מונה על ידי בית המשפט (גם אם בהסכמת קרובי המשפחה של החוסה) אפוטרופוס, שיכול לעשות צעדים משמעותיים בנוגע לנכסיו של החוסה. בשיחה עם עו"ד אביתר רגר, ממשרד 'רגר את רגר' עורכי דין ונוטריון, הוא ממליץ לפנות רק לעורכי דין בעלי ניסיון מוכח בתחום, ושעברו הסמכות בהתאם לתיקון החדש.

"התיקון לחוק הינו צעד מבורך שמקדם את ישראל לחזית המשפטית הבינלאומית בתחום שמירה על כבוד האדם ומימוש רצונותיו, ומאפשר לכל אדם ליהנות ממקסימום אוטונומיה ושקט נפשי למקרה ויאבד מכשירותו, מי שזכה באמונו בעת שהיה צלול, הוא שיקבל את ההחלטות בצורה נאותה ובהתאם לרצונו של הממנה. מדובר כאן בהסכם מאוד מפורט שניתן להגדיר בצורה יצירתית ואישית. זוהי מעין 'תכנית כבקשתך' שפרקליט מיומן יוכל לכוון ולתפור עבור נותן ייפוי הכוח, וזאת בניגוד למעמד אפוטרופוס, שיפעל מבלי לדעת מראש מה רצונותיו של האדם עליו מונה, ומבלי שתהיה לו חובה חוקית להיוועץ, מסביר עו"ד רגר.

דואגים לחירות של הורים שלכם? קראו עוד על ייפוי כוח מתמשך בגיל השלישי

עורך דין מלווה אינו רשאי לשמש כמיופה הכוח

וכדי להבטיח שאיש מהמעורבים בתהליך לא ינצלו את מעמדם לרעה ולמנוע מצב של ניגוד עניינים, קבע המחוקק כי עורכי הדין שמלווים את החתימה על ייפוי כוח מתמשך אינם יכולים להיות מוגדרים מיופי הכוח. "עורך דין העורך את ייפוי הכוח המתמשך, לא יאושר כמיופה כוח", מדגישה עו"ד דפנה רגר, מ'רגר את רגר' עורכי דין ונוטריון. "לאחר מילוי הטופס והגדרת ייפוי הכוח בהתאם לרצון ולצרכיו של הממנה, נמשיך את התהליך ונשלח את הטפסים לאפוטרופוס הכללי, הן באופן מקוון והן במסירה בדואר רשום כמתחייב בחוק (תוך 14 יום מיום הדיווח המקוון).

עורך דין אביתר רגר הדגיש: "זכרו, ייפוי כוח מתמשך מאפשר חופש יצירה ושימוש בכלים שונים ומגוונים, ולא כל עורך דין יודע לנצל את הפוטנציאל שהועמד לרשות הציבור במסגרת התיקון לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות. חובה לעבוד על עריכת ייפוי כוח מתמשך רק עם עורכי דין שהוסמכו לכך (רשימת מוסמכים ניתן לראות באינטרנט),. הניסיון הוא חזות הכל כשבוחרים איש מקצוע דוגמת עורך דין. בחרו באיש מקצוע מנוסה, שידע להציע רעיונות יצירתיים למקרים הפחות ברורים ולשים את האצבע על אפשרויות בהן המציאות עלולה להשתנות מהר ונדרשות הוראות ברורות. כל אלו יאפשרו הגשמה מדויקת של רצונו של הממנה וימנעו סכסוכים או עגמת נפש בקרב מיופי הכוח והמשפחה המלווה".

אל תתנו ליד הגורל להכתיב את המשך חייכם בעת שתהיו חלילה במצב של חוסר כשירות. בואו עוד היום לפגישת ייעוץ עם הצוות המקצועי במשרדנו, שהוכשר בנושא חתימה על ייפוי כוח מתמשך, ותגלו שניתן להסדיר את קבלת ההחלטות על בריאותכם, עסקיכם ורווחתם בצורה ההולמת ביותר את רצונכם.

 

רוצים לדעת יותר על ההליך החדש? צרו איתנו קשר עוד היום: 077-9967722 או השאירו פרטים בטופס המצורף

צור קשר

/ זמינות מיידית


שוקלים להציע להורים לחתום על ייפוי כוח מתמשך? 10 סיבות שישכנעו אותם כי מדובר בטובתם
יש לכם שאלות נוספות בנוגע לליווי מלא בתהליך החתימה על ייפוי כוח מתמשך ובהתחייבות למחיר הטוב ביותר, צרו איתנו קשר עוד היום בטלפון077-9967722 או השאירו פרטים בטופס המצורף

לליווי מלא בתהליך החתימה על ייפוי כוח מתמשך צרו איתנו קשר עוד היום: 077-9967722

שלבי החתימה על ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך טפסים לדוגמה 

צור קשר

/ זמינות מיידית


פרטי התקשרות

שד' שאול המלך 35 תל-אביב / ת.ד. 33095 מיקוד 6133002
משרד: 077-9967722
פקס: 03-6095351
מפת הגעה