סוגי ייפוי כוח - רגר את רגר

ייפוי כוח - הסוגים

/ מערכת המשפט בישראל מכירה במספר סוגי ייפוי כוח, כל אחד מהם מיועד למטרה אחרת ובעל משמעות שונה

ייפוי כוח נדרש כאשר אדם כלשהו מעוניין למנות נציג מטעמו אשר יעשה במקומו ובשמו פעולה או מספר פעולות משפטיות בתחום מסוים כלפי צד השלישי.

ייפוי כוח – הסוגים

  1. ייפוי כוח רגיל הניתן על ידי אדם פרטי והמיועד לביצוע פעולה שגרתית במקומו על ידי אדם אחר, כמו למשל ייפוי כוח שדורש משרד התחבורה לביצוע מבחן שנתי [טסט] בשמו של בעל הרכב. ניתן לחתום על טופס כזה, שדוגמתו מצויה באתר משרד התחבורה ללא צורך באימות החתימה של עורך דין או נוטריון.

 

  1. טפסי ייפוי כוח למייצגים כלפי מוסדות רשמיים : טופס המיועד לייפות כוחו של  מייצג רשמי כלשהו (כגון עורך דין, יועץ מס, רואה חשבון) לקבלת מידע ו/ביצוע פעולות בשמו של הלקוח. כך, מילוי וחתימה על טופס ייפוי כוח לסוכן ביטוח, המבוטח מסמיך את סוכנו לקבל בשמו מידע ולבצע פעולות בפוליסת ביטוח שלו.

 

  1. ייפוי כוח לרישום נכס בפנקסי הרישום בלשכת המקרקעין (טאבו). ייפוי כוח זה מאפשר העברת הבעלות על הנכס מהבעלים הקודמים (המוכר) אל הבעלים החדשים (הרוכש). ייפוי כוח מסוג זה נקרא בלתי חוזר, מכוון שאינו מוגבל במועד הפקיעה ואינו ניתן לביטול. ייפוי כוח בלתי חוזר אינו מצריך אימות חתימה על ידי נוטריון אלא נעשה על פי סעיף 91 לחוק לשכת עורכי הדין.

 

  1. ייפוי כוח כללי לעורך דין. ייפוי כוח זה מעביר הרשאה לעורך דין לטפל בכל ענייניו המשפטיים של לקוחו, ומאפשר לו להגיש תביעה , לייצג אותו בפני בית משפט, לחתום על המסמכים וכו'. ייפוי כוח לעורך דין מסוג זה הינו כללי, כלומר מאפשר לבצע מספר רב או כל הפעולות בתחום מסוים בשם מייפה הכוח.

 

  1. ייפוי כוח מתמשך. מסמך משפטי חדש המבוסס על תיקון לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, המאפשר לכל אדם בגיר למנות נציג שיבצע בשמו כל הפעולות המשפטיות הקשורות לענייניו הבריאותיים או הפיננסיים, אם וכאשר מיפה הכוח יאבד את כשרותו המשפטית. ייפוי כוח זה הינו תחליף ראוי למינוי אפוטרופוס, והוא מחליף את יפוי הכוח הרפואי שניתן לפי חוק זכויות החולה.

 

  1. ייפוי כוח לטיפול בחולה הנוטה למות. המחליף את הטופס הרפואי המשולב שאינו תקף עוד ומיועד להעברת סמכויות לקבלת החלטות רפואיות למיופה הכוח, כאשר מייפה הכוח מוגד כחולה הנוטה למות, כלומר חולה במחלה סופנית ולא יאריך ימים מעבר ל6 חודשים מיום חתימה על הטופס.

 

משרדנו עומד לרשותכם בכל שאלה ועניין בנוגע לייפוי כוח. נשמח לסייע לכם במתן פתרונות משפטיים המותאמים באופן אישי לצרכיכם ולדרישותיכם.

צור קשר

/ זמינות מיידיתפרטי התקשרות

רחוב הארבעה 10 תל אביב, מיקוד 6473910
משרד: 077-9967722
פקס: 03-6095351
מפת הגעה