ייפוי כוח בלתי חוזר - רגר את רגר

ייפוי כוח בלתי חוזר

/ על פי החוק, ביצוע עסקאות מקרקעין דורש חתימה על מסמך ייפוי כוח בלתי חוזר, אשר מסדיר את זכויותיו של הבעלים החדש על הנכס

על פי החוק, כל אדם בוגר ודעתו צלולה יכול למנות נציג מטעמו אשר יבצע פעולה משפטית מסוימת כלפי הצד השלישי בשמו. במילים אחרות, לפי חוק השליחות – כל פעולה משפטית, למעט המקרים בהם החוק דורש אחריות אישית, יכולה להוות נושא השליחות.

המטרה של ייפוי כוח בלתי חוזר הינה להבטיח את הזכויות של מי שעבורו יבוצעו פעולות משפטיות על פיו (המקבל), בניגוד לרוב סוגי ייפוי הכוח האחרים, אשר נועדו לשמירה על הזכויות של מייפה כוח דווקא.

תוקפו של ייפוי כוח בלתי חוזר

בניגוד למסמך ייפוי כוח סטנדרטי, הניתן לביטול על ידי מייפה הכוח במועד פקיעתו או לפני כן, ייפוי כוח בלתי חוזר, כפי שרומז שמו, אינו מוגבל בזמן ואינו ניתן לביטול, אלא אם המקבל עצמו יסכים לכך, או על ידי הוראות בית המשפט.

על פי חוק השליחות, תוקפו של ייפוי כוח רגיל מתבטל אם מייפה הכוח נפטר, או דעתו אינו צלולה עוד (פרט לסוגי ייפוי כוח אשר נועדו למטרות מיוחדות, כגון ייפוי כוח מתמשך). אולם, תוקפו של ייפוי כוח בלתי חוזר, כאשר נעשה לצורך העברת הבעלות על נכס בעסקאות מקרקעין אינו מושפע ממוות או הדרדרות במצבו הנפשי או הפיזי של מייפה הכוח.

צור קשר

/ זמינות מיידיתייפוי כוח בלתי חוזר – מטרות השימוש

השימוש בייפוי כוח בלתי חוזר נעשה להשלמת עסקאות מכר ורכישת מקרקעין. ייפוי כוח בלתי חוזר הינו התנאי ההכרחי לשמירת זכויותיו של רוכש הזכות עד לרישום הנכס על שמו בפנקסי המקרקעין – טאבו. במקרה זה, ייפוי כוח בלתי חוזר מעביר את הבעלות על הנכס מהמוכר אל הרוכש, גם אם חלילה נפטר המוכר לאחר החתימה על חוזה המכר ולפני השלמת רישום הבעלות על שם הקונה.

אימות החתימה של ייפוי כוח בלתי חוזר

כאשר מייפה הכוח ממנה עורכי דין אשר יבצעו את הפעולות המשפטיות, אין דרישה באימות חתימה נוטריוני. כל שנדרש הוא שאחד מעורכי הדין מיופי הכוח יאמת את חתימת מיפה הכוח.

ביטול ייפוי כוח בלתי חוזר

כאמור, ייפוי כוח בלתי חוזר אינו ניתן לביטול בנסיבות הרגילות.

רק בית המשפט מוסמך להורות על בטלות ייפוי כוח בלתי חוזר.

אי חתימה על ייפוי כוח בלתי חוזר בעת עסקת מקרקעין, נחשב לרשלנות מקצועית מצד עורכי הדין של הקונה.

לליווי מלא בתהליך החתימה על ייפוי כוח, צרו איתי קשר עוד היום: 077-9967722

משרדנו עומד לרשותכם בכל שאלה ועניין בנוגע לייפוי כוח בלתי חוזר. נשמח לסייע לכם במתן פתרונות משפטיים המותאמים באופן אישי לצרכיכם ולדרישותיכם.

צור קשר

/ זמינות מיידיתפרטי התקשרות

רחוב הארבעה 10 תל אביב, מיקוד 6473910
משרד: 077-9967722
פקס: 03-6095351
מפת הגעה