ייעוץ משפטי לחברות - עורך דין ונוטריון רגר את רגר

ייעוץ משפטי לחברות

/ תחומי פעילות וליווי משפטי שוטף

ייעוץ משפטי לחברות הינו מכלול שירותים משפטיים הניתנים לכל גוף עסקי הפועל בסקטור המסחרי – בתעשייה מסורתית, בענפי הפיננסים ונדלן, בתחומי מתן שירותים, היי טק , אינטרנט ועוד. השירותים ניתנים בהתאם לצרכים של החברה, בין אם במסגרת ריטיינר, כלומר על בסיס שוטף ומתמשך. בין אם במסגרת ליטיגציה, כאשר הלקוח נמצא בסכסוך עסקי ונדרש לייצוג בפני ערכאות משפטיות, במוסדות הבוררות העסקית או בתהליכי הגישור, ובין בייעוץ משפטי אד-הוק.

ייעוץ משפטי לחברות נחוץ הן להסדרת היחסים בין היחידים הפועלים במסגרת החברה, כגון בעלי החברה קרי – בעלי מניות, מנהלים ונושאי המשרות בכירות, והן לתכנון וביצוע כל פעולה בעלת תוקף משפטי כלפי הגופים הנמצאים בקשרים עסקיים עם החברה, כגון משקיעים, ספקים, לקוחות, בנקים, רשויות מדינה וכו'.

עורך דין חברות – תחומי הפעילות

עורך דין חברות עוסק בתכנון וניסוח הסכמים הנחוצים לפעילות משפטית תקינה של החברה. בין המסמכים הרשמיים הנמצאים בתחום האחריות של עורכי דין חברות נמנים: הסכמי מייסדים ושותפויות, הסכמי קניין רוחני, הסכמי סודיות וקניין רוחני, הסכמי פיתוח והפצה, הסכמי מימון, הסכמי התקשרות עם לקוחות ועוד.

ליווי משפטי בשלב הקמת החברה

בנוסף לסיוע בתהליכי הרישום ועריכת הסכמי מייסדים, הסכם סודיות וחוזי ניהול והתקשרות בין השותפים ובעלי המניות, שירותי עורכי דין  לחברות בשלב ההקמה כוללים גם ייעוץ והדרכה בנושאים אסטרטגיים, כגון תכנון המבנים הארגוני, המשפטי והפיננסי של החברה, בהתאם לתחום עיסוקה ויעדיה לטווח הקצר והארוך.

לעיתים נדרשת העזרה המשפטית בתחומים לוגיסטיים, כגון בתהליך הקמת המשרדים של החברה (השכרה או רכישה של נכסי נדלן והסדרת ההתנהלות מול רשויות מקומיות, ארנונה, ספקי ציוד ועוד).

ליווי משפטי שוטף

שירותים שוטפים לניהול תקין של פעילות עסקית של החברה כוללים ליווי בתהליכי משא ומתן, ניהול סיכונים, הערכת הפוטנציאל המשפטי ובדיקת החוקיות של עסקאות מסחריות, עריכת חוזה לצורך ביצוע העסקה והגנה בפני תביעות עתידיות.

עורכי דין לחברות מטפלים בהיבט החוקי של מערכות היחסים בין הגורמים פנים וחוץ ארגוניים , כגון הגדרה והסדרה של חובות וזכויות של הבעלים, המנהלים, העובדים והגופים המועסקים על ידי החברה ויצירת מערך משפטי תקין לצורך שיתופי פעולה עם גופים מסחריים והתקשרויות עם המשקיעים, נותני השירות, הספקים, הזכיינים, הלקוחות ועוד. תחום  יחסי עובד מעביד, הכולל תנאים לסיום העבודה, מתן אופציות, הגדרת זכויות וחובות של שני הצדדים מוסדר על ידי  מסמכים רשמיים, כגון הסכמי ניהול והעסקה, חוזי אופציה ועוד.

כמו כן, ייעוץ משפטי לחברות נחוץ על מנת לייצג חברה בפני מוסדות המדינה ולצורך הוצאת רישיונות, אישורים, היתרים, פטורים וכדומה.

שירותים משפטיים לחברות ניתנים גם לצורך ליווי וייעוץ  בתהליכי המשבר וההבראה של החברה, הן בתכנון תכניות פעולה אופרטיביות והן בהתקשרויות עם הגורמים החיצוניים.

ייצוג החברה בערכאות המשפטיות

טיפול במצבי סכסוך בבתי המשפט ובערכאות אחרות חיוני לשם הגנה על האינטרסים של החברה ובעלי מניותיה. חברות עסקיות נתונות כיום לחשיפה מוגברת וסיכון מוגבר של תביעות מצד לקוחות ומצד מי שקיבלו מהחברה פניות חוזרות ונשנות בעניין שיווק בלי שניתנה רשות לכך. חובתם של בעלי מניות להתגונן מפני תביעות כנגד החברה, ועליהם להעמיד ייצוג משפטי הולם במקרים בהם מוגשת תביעה. בין אם תביעת עובד ובין אם תביעה מסחרית/עסקית.

עורך דין חברות מוצלח ומנוסה ינסה לסיים את הסכסוך ללא הגעה אל בתי המשפט, ואם העניין כבר נדון בערכאות, על ידי השגת הסכם פשרה נאות.

 

משרדנו עומד לרשותכם בכל שאלה ועניין בתחום דיני חברות. נשמח לסייע לכם במתן פתרונות משפטיים המותאמים באופן אישי לצרכיכם ולדרישותיכם.

צור קשר

/ זמינות מיידיתפרטי התקשרות

שד' שאול המלך 35 תל-אביב / ת.ד. 33095 מיקוד 6133002
משרד: 077-9967722
פקס: 03-6095351
מפת הגעה