דיני חברות - עורך דין ונוטריון רגר את רגר

דיני חברות

/ שירותי ייעוץ וליווי לחברות ולתאגידים

המטרה המובהקת של דיני חברות הינה עידוד היזמות העסקית  – "המנוע" העיקרי לצמיחת משק מודרני. כך, לצד יצירת מערכים לניהול תקין של החברה מההיבט החוקי, דיני חברות מספקים תמיכה משפטית בהקמת פרויקטים כלכליים ומסחריים, תוך כדי הגנה על זכויות היזמים וצמצום הסיכונים להפסדים אישיים כבדים.

דיני חברות ותאגידים הינו ענף משפטי המאגד בתוכו את מכלול החוקים והתקנות הנחוצים לניהול הפעילות העסקית, הפיננסית והארגונית של החברה, משלב ההקמה ועד לפירוקה. פן אחד של דיני חברות מסדיר את היחסים בין בעלי המשרות ובין בעלי המניות (בעלי החברה), בינם ובין עצמם  ובינם ובין החברה, המוגדרת כישות משפטית עצמאית, נפרדת מבעליה. הפן הנוסף של דיני החברות מתייחס למערכות יחסים בין החברה ובין הגורמים החיצוניים, כגון גופים ציבוריים ופיננסיים ורשויות המדינה, חברות אחרות הנמצאות בשיתופי פעולה עמה, הלקוחות, הזכיינים ועוד.

בין הנושאים המרכזיים הבאים לידי ביטוי בדיני החברות נמנים נהלים להסדרת ניגודי אינטרסים ופתרון סכסוכים ומחלקות בין בעלי המניות, העובדים והגורמים החיצוניים הקשורים לפעילות העסקית של החברה, הסדרים מול רשויות ונושים במקרה של פירוק החברה וייצוג החברה בפני מוסדות המדינה ובפני הערכאות המשפטיות.

עורך דין חברות

עורך דין המתמחה בדיני חברות מעניק שירותי ייעוץ וליווי לחברות ולתאגידים, הן על בסיס שוטף ומתמשך בשלל תחומי הפעילות של החברה (ריטיינר) והן על בסיס חד פעמי, לצורך יצירת פתרון עבור סוגיה משפטית אד-הוק. הצורך בליווי משפטי מתעורר כבר בשלב ההתארגנות הראשון, עוד לפני נקיטת הצעדים האופרטיביים.

בשלבים אלה מספק עורך דין חברות מענה לשתי סוגיות מרכזיות: תכנון אסטרטגי של מבנה החברה ובחירת סוג האחריות של בעלי החברה, ועריכת הסכם המייסדים, המסדיר את הזכויות והחובות, התפקידים, תחומי האחריות ומערכת היחסים בין מקימי החברה.

בשלב אופרטיבי של פתיחת החברה, עורך דין המתמחה בדיני חברות נותן מענה לוגיסטי לרישום החברה במוסדות המדינה, מניסוח (או אימות החתימה) של תקנון ההתאגדות והצהרות בעלי המניות ודירקטוריונים, ועד להגשת המסמכים ותשלום האגרה לרשם החברות.

כבר מהימים הראשונים של פעילותה, זקוקה החברה להכנת המסמכים, המסדירים את התנהלותה כלפי העובדים, ספקי השירות, בנקים, חברות אשראי וכדומה. עורך דין חברות יערוך חוזי עבודה סטנדרטיים והסכמי העסקה ספציפיים, הסכמי סודיות ואי תחרות והסכמי התקשרויות עם ספקים, זכיינים, סוכנים, קבלני משנה וגופים עסקיים או ציבוריים נוספים.

כמו כן, תפקידו של עורך דין דיני חברות ללוות עסקאות מסחריות, משלבי ההתקשרות הראשוניים ועד לסגירת העסקה וחתימה על ההסכם.

כמו כן, כל שינוי במבנה החברה ובמטרותיה, או בהסדרים בין בעלי המניות, וכמו כן בעזיבה או הכנסה של שותף חדש, מצריך מעורבות מקצועית של עורך דין חברות. בנוסף לעריכת ההסכמים החדשים ו/או עדכון ההסכמים הישנים, במקרים רבים שינויים אלה מצריכים דיווח לרשם החברות.

מעורבות של עורך דין הינה קריטית במקרים של משברים עסקיים, כינוס נכסים, פירוק החברה מרצון ולא מרצון. עורך דין חברות מלווה את התהליכים ומסייע להסדיר סכסוכים המתעוררים בשלב זה בין בעלי המניות, עובדים, נושים וגופים פיננסיים ומייצג את החברה בפני מסודות המדינה ובפני הערכאות המשפטיות.

 

משרדנו עומד לרשותכם בכל שאלה ועניין בתחום דיני חברות. נשמח לסייע לכם במתן פתרונות משפטיים המותאמים באופן אישי לצרכיכם ולדרישותיכם.

צור קשר

/ זמינות מיידיתפרטי התקשרות

שד' שאול המלך 35 תל-אביב / ת.ד. 33095 מיקוד 6133002
משרד: 077-9967722
פקס: 03-6095351
מפת הגעה